PRIJAVITE SE NA SAJAM OBRTA I RUKOTVORINA POVODOM DANA OPĆINE KRIŽ

I ove godine Općina Križ organizira Sajam obrta i rukotvorina u sklopu brojnih manifestacija kojima obilježavamo dan Općine Križ. Naš mali, urbani sajam na koji su uvijek dobro došli svi kreativci sa svojim rukotvorinama, obrtnici i OPG-i, održati će se u subotu 26. kolovoza 2023. godine od 14 sati u prekrasnom ambijentu našeg stoljetnog parka u Križu.

Pozivamo sve zainteresirane, obrtnike, umjetnike, proizvođače domaćih proizvoda iz Općine Križ i okolnih jedinica lokalne samouprave da nam se pridruže u želji da našim sugrađanima i svim posjetiteljima ponudimo nekomercijalnu, unikatnu ponuda rukotvorina, domaćih likera, meda, sira i ostalih prerađevina od lavande, bučinog ulja, ručno rađenih predmeta i slično.

Uz Sajam obrta i rukotvorina pripremili smo zanimljive sadržaje za djecu i odrasle. Ponovno će nam se pridružiti Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ sa svojim slatkim i slanim Kriškim oblizekima, biti će tu pjesme i plesa KUD-a Graničar u suradnji s udrugama umirovljenika i građana Općine Križ, a Udruga Škaf iz Križa i ove godine priprema degustaciju vina svojih članova. Večer završava koncertom grupe Vatra.

Budući da je sudjelovanje na sajmu besplatno, a broj izlagača ograničen, molimo sve zainteresirane udruge, zadruge, OPG-e te sve ostale kreativce, da se za sudjelovanje na Sajmu obrta i rukotvorina 26. kolovoza 2023. godine (subota), prijave najkasnije do 21. kolovoza.

Prijavnicu za Sajam obrta i rukotvorina možete dobiti u Općini Križ ili je preuzeti u privitku.

Ispunjenu prijavnicu s prilozima (preslikom odgovarajuće isprave, presliku upisa u registar /upisnik u kojem je izlagač registriran/upisan) pošaljite na adresu elektroničke pošte: info@opcina-kriz.hr ili sladjana.vasiljevic@opcina-kriz.hr ili na adresu Općine Križ, Trg Sv. Križa 5, 10314 Križ.

Osoba za kontakt: Slađana Vasiljević (099/7506 164 ili 01/2031-518)

Održano Općinsko vatrogasno natjecanje i 16. Kup DVD Johovec

U subotu 08. srpnja 2023. s početkom u 16 sati održano je Općinsko vatrogasno natjecanje i 16. Kup DVD-a Johovec koji je ujedno bio i domaćin natjecateljskim ekipama. Natjecanje je održano prema Priručniku za vatrogasna natjecanja u vježbi s vatrogasnom motornom štrcaljkom uz izvođenje štafete za odrasle, te vježbe s brentačama za podmladak.

Nastupilo je ukupno 12 desetina u 6 kategorija. Pobjednik u kategoriji Muški “A” DVD Razljev sa vrhunskim rezultatom 29,1s, muški “B” DVD Okešinec, žene “A” DVD Okešinec, žene “B” DVD Obedišće, pomladak muški DVD Obedišće I, te pomladak ženski DVD Obedišće.

Za Kup DVD Johovec nastupilo je 8 desetina u 2 kategorije. Poredak u muškoj kategoriji je 1. DVD Razljev, 2. DVD Novoselec, 3. DVD Okešinec, a u ženskoj 1. DVD Donja Vlahinička, 2. DVD Obedišće, 3. DVD Okešinec.

Prijelazni pehar KUP-a DVD Johovec osvojila je desetina DVD Razljev.

Natjecanju su se prigodno obratili Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, predsjednik Općinskog vijeća i predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Križ Zlatko Hrastić, zamjenik zapovjednika Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije i zapovjednik Vatrogasne zajednice Općine Križ Mario Matanić u ime organizatora Općinskog vatrogasnog natjecanja, te predsjednik DVD Johovec Dubravko Smiljanić u ime domaćina i organizatora 16. Kupa DVD Johovec.