Otvoreno je javno savjetovanje sa zainteresiranom javnošću

Otvoreno je javno savjetovanje sa zainteresiranom javnošću i to za sljedeće akte:

1. Odluka o plaći, naknadi i drugim pravima općinskog načelnika

Odluka o plaći, naknadi i drugim pravima općinskog načelnika predstavlja usklađenje sa Zakonom o plaćama u lokalnoj i područnoj i (regionalnoj) samoupravi, zatim i Zakonom o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi prema kojem Općina Križ više nema zamjenika Općinskog načelnika, već privremenog zamjenika s drugačijim statusom i pravima, a Odluka se usklađuje i sa Smjernicama  Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa.

• Odluka o koeficijentima za obračun plaće službenika i namještenika

Obzirom da je Odluka o koeficijentima za obračun plaće službenika i namještenika iz 2010. godine s jednom izmjenom iz 2012. godine, potrebno je stvoriti mogućnost za planiranje i prijam u službu službenika i namještenika s odgovarajućim stručnim uvjetima i standardnim mjerilima prema Uredbi o klasifikaciji radnih mjesta u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi.

Pozivamo Vas da sudjelujete u otvorenom savjetovanju i to na poveznici:

Mjesec ožujak, mjesec žena u Općini Križ

Mjesec ožujak je mjesec žena u Općini Križ. Osim što 8. ožujka obilježavamo Međunarodni Dan žena, u cilju poticanja ženske emancipacije, ravnopravnosti i poštovanja u društvu, započinjemo i obilježavanje velikog 160. rođendana najpoznatije žene Općine Križ Milke Trnine. Trnini u čast, ali i svim ženama, 17. ožujka 2023. godine u Domu kulture Josip Badalić u Križu u 18 sati održat će se koncert Trija soprana One. Koncert je besplatan a istog organizira Knjižnica i čitaonica Križ uz potporu Općine Križ i Zagrebačke županije.

TRIO SOPRANA “ONE” ČINE
Mima Karaula,
Mia Domaćina Topalušić
i Ana Zebić Kostel, akademske glazbenice i članice Zbora Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

Osim Dana žena i koncerta, u ožujku nas očekuje i obilježavanje Dana narcisa. I ove godine u subotu 25. ožujka 2023. u Križu i Novoselcu održat će se akcija obilježavanja Dana narcisa posvećena borbi protiv raka dojke koju u Zagrebačkoj županiji tradicionalno organizira Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije, a Općina Križ podupire kupnjom narcisa te dobrotvornom prodajom istih nakon čega se prikupljeni novac donira spomenutoj Udruzi.