OBAVIJEST OPĆINSKOG NAČELNIKA o početku sanacije kolnika u Česmanskoj ulici u Novoselcu i Čazmanskoj ulici u Razljevu

Obavještavaju se građani da je za ponedjeljak 27. ožujka, 2023. godine planiran početak izvođenja radova na interventnoj sanaciji kolnika u Česmanskoj ulici u Novoselcu i Čazmanskoj ulici u Razljevu. Radovi obuhvaćaju dionicu u duljini od otprilike 3250 metara županijske ceste odnosno od raskrižja Moslavačke i Česmanske ulice u Novoselcu do završetka naselja Razljev. Predviđeno vrijeme, odnosno trajanje izvođenja radova je od 27. ožujka 2023 godine u 07,00 sati do 21. travnja 2023 godine u 17,00 sati.
U vrijeme izvođenja radova spomenuta dionica ceste bit će zatvorena od 27.03. do 21.04. za sav promet što će se regulirati prometnim znakovima. Obilazni pravac je:
ŽC 3124 (Obedišće) — ŽC 3124 (Vidrenjak) — ŽC 3158 (Velika Ludina) — ŽC 3130 (Mala Ludina) — ŽC 3130 (Kompator) — ŽC 3130 (Mustafina Klada) — ŽC 3128 (Rečica Kriška)
i obrnuto.

U narednom periodu, a nakon završetka radova na dionici Česmanske ulice u Novoselcu i Čazmanske ulice u Razljevu u planu je i nastavak uređenja navedene županijske ceste sve do granice Općine Križ, odnosno kroz cijelo naselje Rečica Kriška.

Zahvaljujemo na razumijevanju.
Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić, mag.oec.

USKRSNA IZLOŽBA UDRUGE ŽENSKE RUKE I POTRAGA ZA ČOKOLADNIM JAJIMA

U četvrtak 30. ožujka 2023. godine u 17,00 sati u parku u Križu, prostoru nekadašnje FINA-e Udruga ženske ruke, priprema izložbu pod nazivom ” Uskrsne priče iz dvorišta”. Kao i uvijek, oduševit će nas radovima vrijednih ruku svojih članica koje danima marljivo rade i stvaraju kreacije tematski vezane uz najveći kršćanski blagdan, Uskrs. Izložba će biti otvorena u 17,00 sati, a u suradnji s Općinom Križ i Dječjim vrtićem Križić-kružić Udruga je pripremila i iznenađenje za najmlađe, potragu za čokoladnim Uskrsnim jajima u parku u Križu.

U prilogu nekoliko slika iz Uskrsnih radionica Udruge ženske ruke u prostorijama udruge na kojima članice pripremaju izložbu ” Uskrsne priče iz dvorišta“.