Završena izgradnja pješačke i biciklističke staze u Industrijskoj ulici u Križu

Završeni su radovi izgradnje pješačke i biciklističke staze u Industrijskoj ulici u Križu. Radovi su obuhvatili dionicu u duljini od oko 500 metara i to od raskrižja Industrijske sa Žutičkom ulicom do raskrižja Industrijske ulice i Ulice braće Radić. Vrijednost izvedenih radova je 580.000,00 kuna, od čega je 200.000,00 kn sufinancirala Zagrebačka županija. Radovi su obuhvatili zemljane iskope, nasipavanje kamena, postavljanje rubnjaka te asfaltiranje nove pješačke i biciklističke staze, a sada slijedi još samo iscrtavanje horizontalne signalizacije.

Izgradnjom nogostupa u ovoj prvoj fazi uređenja Industrijske ulice znatno je povećana sigurnost prometovanja na toj dionici, a u narednom periodu planira se nastavak izgradnje nogostupa u smjeru naselja Novoselec, a sukladno mogućnostima proračuna.