Čestitka povodom Međunarodnog dana starijih osoba

Danas obilježavamo Međunarodni dan starijih osoba te izražavamo zahvalnost na doprinosu u izgradnji društva, znanja i iskustva koje ste nesebično prenijeli na mlađe generacije. Živimo u vremenu velikih izazova u kojem stariji ljudi često bivaju izolirani i stavljeni na društvenu marginu, stoga je od vitalne važnosti upozoriti sve dionike naše zajednice kako je potrebno vratiti dostojanstvo življenja te osigurati životnu sredinu koja se može prilagoditi potrebama i stanovnika treće dobi.

Od srca Vam čestitam Međunarodni dan starijih osoba, uz najljepše želje i puno zdravlja!

Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić struč. spec. oec.

DJEČJI TJEDAN U OPĆINI KRIŽ „Uz voće i povrće sve je moguće!“

Dječji tjedan u Općini Križ obilježava se od 4. do 10. listopada 2021. akcijama Društva Naša djeca „Vladimir Nazor“ iz Križa uz financijsku i tehničku potporu Općine Križ, a sve pod zajedničkim nazivom „Uz voće i povrće sve je moguće!“

Dječji tjedanje tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND). Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana. Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 2021. godinu Međunarodnom godinom voća i povrća. Upravo je zato program obilježavanja Dječjeg tjedna Društva Naša djeca „Vladimir Nazor“ iz Križa usmjeren na podizanje svijesti o važnoj ulozi voća i povrća u prehrani. Spomenuti program podržao je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić budući Općina Križ s ponosom nosi naziv Općine prijatelja djece.

Što je sve idućeg tjedna pripremilo Društvo Naša djeca „Vladimir Nazor“ iz Križa u suradnji s Općinom Križ pogledajte u programu u prilogu:

Program aktivnosti:

PONEDJELJAK, 04. listopada 2021. godine
„Ljubav djeci prije svega“ – on line aktivnosti u organizaciji Saveza DND-a Hrvatske

UTORAK 05. listopada 2021. godine
Kreativna radionica za izradu plakata „Hrana je zdravlje“
– 18:00 sati; prostorije DND-a Vladimir Nazor, Školska ulica u Križu
 „Za prste polizati“, on line radionica zdravog kuhanja – u organizaciji Saveza DND-a Hrvatske

SRIJEDA 06. listopada 2021. godine
„Ljubav djeci u potresu“ dostava voća i povrća djeci u kontejnersko naselje u Petrinji

ČETVRTAK 07. listopada 2021. godine
Kazališna predstava „Zdravko Zdravić“,  Dječje kazalište „Šareni svijet“; Dom kulture Josip Badalić, Križ
– 9:30 sati, za učenike Osnovne škole Milke Trnine Križ od I.-IV. razreda i od 10:45 sati za djecu Dječjeg vrtića Križ
– nakon predstave podjela letaka s receptima za zdravu užinu

PETAK 08. listopada 2021. godine
– 17:00 sati, postavljanje visokih gredica, sadnja jagoda i voćaka, prigodni program te brojna iznenađenja; uz dječje igralište, Školska ulica, Križ

SUBOTA 09. listopada 2021. godine
„Uz voće i povrće sve je moguće“ Radionica pripreme zdravih slatkih i slanih Kriških oblizeka, voditeljica Karmela Vukov Colić;
zatvorenog tipa