Obavijest o regulaciji prometa za blagdan Svih svetih u Križu

Općinski načelnik Općine Križ dana 25.10.2019. godine donio je Zaključak o regulaciji prometa za blagdan Svih svetih u Križu.

Povodom blagdana Svih svetih, na dan 01.11.2019. godine (petak) od 07:00 do 19:00 sati, na prilaznim pravcima prema mjesnom groblju Križ, regulacija prometa organizira se na sljedeći način:

• Promet u Zagrebačkoj ulici je jednosmjeran od raskrižja sa županijskom cestom u smjeru Križa do raskrižja sa Maksimirskom ulicom u Križu,
  • Promet u Maksimirskoj ulici u Križu jednosmjeran je od Zagrebačke ulice do parkirališta kod mrtvačnice.

Ovakva regulacija prometa vrijedi za sva vozila osim za vozila hitne službe, vatrogasna vozila i vozila Ministarstva unutarnjih poslova.

Održana 27. misa zadušnica za poginule i umrle branitelje „Otoka Ivanić“ i 15. Memorijal Rudolf Perešin

U subotu 26.10.2019. godine u Općini Kloštar Ivanić, u župnoj crkvi Uznesenja blažene djevice  Marije, održana je 27. misa zadušnica za poginule i umrle branitelje 65. samostalne  bojne ZNG-a i drugih  postrojbi Grada Ivanić-Grada Općine Kloštar Ivanić i Općine Križ. Tom prigodom, ispred Općine Križ, Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić zapalio je svijeću ispred spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Kloštar Ivaniću.

U nedjelju, 27.10.2019. godine Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić i Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić, nazočili su i tradicionalnom 15. Memorijalu Rudolf Perešin u Ivanić Gradu i Cagincu. Rudolf Perešin 25.10.1991. godine  odlučio  je MIG-om napustiti JNA i uključiti se u obranu svoje domovine Hrvatske. Tim svojim domoljubnim činom nanio je težak moralni i politički udarac agresorskoj vojsci i njezinu zrakoplovstvu, a građanima Hrvatske neizmjeran ponos.