U subotu 26.10.2019. godine u Općini Kloštar Ivanić, u župnoj crkvi Uznesenja blažene djevice  Marije, održana je 27. misa zadušnica za poginule i umrle branitelje 65. samostalne  bojne ZNG-a i drugih  postrojbi Grada Ivanić-Grada Općine Kloštar Ivanić i Općine Križ. Tom prigodom, ispred Općine Križ, Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić zapalio je svijeću ispred spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Kloštar Ivaniću.

U nedjelju, 27.10.2019. godine Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić i Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić, nazočili su i tradicionalnom 15. Memorijalu Rudolf Perešin u Ivanić Gradu i Cagincu. Rudolf Perešin 25.10.1991. godine  odlučio  je MIG-om napustiti JNA i uključiti se u obranu svoje domovine Hrvatske. Tim svojim domoljubnim činom nanio je težak moralni i politički udarac agresorskoj vojsci i njezinu zrakoplovstvu, a građanima Hrvatske neizmjeran ponos.