EU SREDSTVIMA IZGRAĐEN PRODAJNI PLATO TRŽNICE S PARKIRALIŠTEM

Završen su radovi na izgradnji prvog komunalnog projekta Općine Križ financiranog sredstvima Europske unije. Riječ je o prodajnom platou tržnice na malo s prometnom infrastrukturom u Križu za koje je Općina Križ kroz natječaj LAG-a Moslavine, a vezano uz Program ruralnog razvoja Republike Hrvatske unutar mjere 07 „Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima“, ostvarila sufinanciranje u iznosu 247.190,63 kuna. Investicija je to vrijedna ukupno 320.000,00 kuna. Izvođač radova bio je Obrt za prijevoz, usluge i trgovinu „Ugarković“, vl. Gordan Ugarković. Radovi su obuhvatili izgradnju platoa tržnice na malo te uređenje parkirališta. Zanimljivo je da su u ovaj projekt ugrađene stare kamene kocke i rubnjaci koji su nekada krasili Kolodvorsku ulicu u Novoselcu i na neki su način dio baštine ovog kraja. Uz navedene radove na platou i parkiralištu, obnovljena je i prometnica koja prolazi tim dijelom, a vrijednost obnove i asfaltiranja iznosi oko 90.000,00 kn. U narednom periodu biti će iscrtana horizontalna signalizacija te postavljena rasvjeta uz parkiralište.

Izložba radova s prve likovne kolonije u Križu

Prva likovna kolonija u Križu održat će se 12. listopada 2019. godine, a svečano otvaranje izložbe radova sudionika likovne kolonija održat će se s početkom u 16 sati u Galeriji Križ.

Pozivamo građane da u dopodnevnim satima prate rad naših gostujućih umjetnika, koji će u centru Križa, u parku i oko njega izrađivati svoje slike na temu i s motivima Križa.

Na prvu likovnu koloniju dolazi 40 umjetnika iz naše i susjednih općina ali i iz Lipovljana, Jasenovca, Zagreba, Velike Gorice, Križevaca, Popovače, Novske, Kutine i Makedonije.

Svi oni izložit će svoje radove u 16 sati u Galeriji Križ kada možete pogledati što je sve stvoreno okom i rukom umjetnika na temu Križa.