Otvorena izložba radova s prve likovne kolonije u Križu

Prva likovna kolonija u Križu održana je u subotu 12. listopada 2019. godine, pod pokroviteljstvom Općine Križ, a u organizaciji Udruge slobodnih samostalnih umjetnika. Dan je protekao u veselom druženju umjetnika među kojima je bilo i slikara i pjesnika, njih ukupno 32 iz susjednih općina i gradova ali i iz Lipovljana, Jasenovca, Zagreba, Velike Gorice, Križevaca, Popovače, Novske i Kutine.

Na svečanom otvaranju izložbe nastalih radova s likovne kolonije u 16 sati u Galeriji Križ, nazočio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić koji je tom prigodom zahvalio svim umjetnicima na prekrasnim radovima koji ostaju u trajno vlasništvo Općini Križ, a posebno gospodinu Miljenku Šimunoviću koji je bio inicijator i glavni organizator ove likovne kolonije.

Svi koji žele vidjeti nastale radove na prvoj likovnoj koloniji u Križu mogu to učiniti tijekom ovog tjedna uz prethodnu najavu u Knjižnici i čitaonici Križ.