Festival igračaka iz Ivanić-Grada ove subote dolazi nam u goste!

Ove subote 26. kolovoza od 14 sati u parku u Križu, u sklopu obilježavanja Dana Općine Križ, mališane i njihove roditelje očekuje super zabava uz Festival igračaka iz Ivanić-Grada. Očekuje Vas alka na tatinim leđima, gumi-gumi akademija, igra imaš kliker?, polupani lončić, utrka drvenih konjića, kolutomanija, igra riba ribi grize rep, razne radionice, face painting, indijansko selo i još mnogo toga. Ono što je najvažnije da su sve igre besplatne, a najbolji dobivaju i nagrade!

Očekuje vas dječja igra bez high-tech gadgeta koja potiče djecu na razmišljanje. Naime Festival igračaka u Ivanić-Gradu pokrenut je u svibnju 2014. godine s ciljem promocije važnosti igre i kvalitetnih igračaka u dječjem razvoju kao i važne odgojne uloge roditelja u kvalitetnom igranju s djecom. Svjesni činjenice da galopirajuća tehnologija u zaborav baca neke tradicionalne igre i igračke, uz koje su rasle mnoge današnje generacije roditelja, odlučili su očuvati tradiciju a najviše potaknuti roditelje i djecu da što više vremena provedu zajedno u kreativnoj igri.

U tu svrhu, osmišljeno je niz igraonica i radionica na jedan specifičan način, drugačiji od onog u konvencionalnim zabavnim parkovima i igraonicama.

Radujemo se igri!

OBAVIJEST O DEZINSEKCIJI KOMARACA NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma vršiti će larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca na području Općine Križ (Bunjani, Donji Prnjarovec, Gornji Prnjarovec, Johovec, Konšćani, Križ, Mala Hrastilnica, Novoselec, Obedišće, Okešinec, Razljev, Rečica Kriška, Širinec, Šušnjari, Velika Hrastilnica, Vezišće) dana 25. kolovoza 2023. godine u jutarnjim satima.

Tretiranje će se provoditi sa zemlje aparatima mobil-star i Swinfog, te izlaganjem granula larvicida, insekticidnim sredstvima III skupine na bazi permetrina i temefosa. Insekticidna sredstva koja se koriste prilikom dezinsekcije komaraca imaju brzo početno djelovanje i dugo rezidualno djelovanje, što u konačnici rezultira smanjenjem populacije komaraca u svim njihovim razvojnim stadijima, od ličinki do adulta. Navedeni insekticidi neznatno su opasni za čovjeka i njegovu okolinu, a u okolišu ne zaostaju, jer su biorazgradivi.

Insekticidi imaju Odobrenje i Rješenje Ministarstva zdravstva.

U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na slijedeći naredni dan bez oborina.

Kontakt osoba Dalibor Križan 099/370- 7472.