OTVORENE PRIJAVE ZA PRVU KOTLOVINIJADU U ORGANIZACIJI UDRUGE BRANITELJA OPĆINE KRIŽ

Predstavnici Udruge branitelja Općine Križ, nakon što su uspješno sudjelovali na Fišijadi u Ivanić-Gradu u organizaciji HVIDR-e Ivanić-Grad te Gulašijadi u organizaciji HVIDR-e Kloštar-Ivanić, s ponosom najavljuju KOTLOVINIJADU – NATJECANJE U SPRAVLJANJU KOTLOVINE koje će se upravo u organizaciji Udruge branitelja Općine Križ održati 27. kolovoza 2023. godine u sklopu obilježavanja Dana Općine Križ i pod pokroviteljstvom Općine Križ.

Iz Udruge branitelja Općine Križ pozivaju sve zainteresirane da se što prije prijave na natjecanje jer broj ekipa je ograničen.

ORGANIZATOR: Udruga branitelja Općine Križ
DATUM ODRŽAVANJA: nedjelja, 27.08.2023
MJESTO ODRŽAVANJA: Trg Svetog Križa u Križu (park)
OKUPLJANJE SUDIONIKA: do 09,30 sati
POČETAK OCJENJIVANJA: od 12,30 sati
PODJELA KOTLOVINE POSJETITELJIMA: od 12,30 sati
PROGLAŠENJE NAJBOLJIH EKIPA: oko 13,30 sati

PRAVILA ZA NATJECATELJSKE EKIPE OPISANA SU U PRILOŽENIM PROPOZICIJAMA NATJECANJA

Natjecateljska ekipa sastoji se od dva člana, a maksimalan broj ekipa koji može sudjelovati na Kotlovinijadi je 15. Prednost kod prijave imaju ekipe braniteljskih Udruga.

Za sudjelovanje na Kotlovinijadi potrebno je prijaviti ekipu na adresu elektroničke pošte ubok2022@gmail.com i to najkasnije do 14.08.2023. godine.
Prijavnice dostupne na www.opcina-kriz.hr ili
u Udruzi branitelja Općine Križ

Dodatne informacije možete dobiti i na broj telefona:

091 4971 432 (Željko) ili na e-mail: ubok2022@gmail.com

Obavijest o kratkotrajnom nestanku vode

Zbog radova na sustavu bez vode će kratkotrajno ostati potrošači na području Općine Križ

• Moslavačka ulica, Novoselec od broja 1 do broja 65

Predviđeno trajanje radova od 11-13 h.

Zahvaljujemo se na razumijevanju!

Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije

ODRŽANI LIPANJSKI SUSRETI MILKE TRNINE U VEZIŠĆU

Protekle subote Vezišće je ponovno bilo mjesto pjesme i veselja. Naime održani su još jedni Lipanjski susreti kojima stanovnici tog mjesta nastavljaju tradiciju druženja u čast Milke Trnine uz pjesmu i ples te šarane na rašljama. U organizaciji Mješovitog zbor Milka Trnina Vezišće i Mjesnog odbora Vezišće te potporu Nogometnog kluba Milka Trnina Vezišće, a sve pod pokroviteljstvom Općine Križ, brojni posjetitelji uživali su u bogatom sportskom, kulturno umjetničkom programu te gastronomskoj ponudi uz nezaobilazne šarane na rašljama.  U sklopu kulturno umjetničkog programa nastupili su KUD Stjepan Šajnović Osekovo; KUD Kalnik; KUD Valentinovo Zagreb; Udruga treća dob Ivanić-Grad; KUD Graničar Križ; KUD Ilirci Krapina; Udruga umirovljenika Općine Kalnik i Mješoviti zbor Milka Trnina Vezišće.