OBAVIJEST GRAĐANIMA O RADOVIMA ASFALTIRANJA KOLNIKA U NASELJU ŠIRINEC

Obavještavaju se građani da je za dan 19. 10. 2022. godine (srijeda) planiran početak radova asfaltiranja lokalne ceste LC 31178.

Radovi obuhvaćaju preostalu dionicu ceste (Deanovec – Širinec – Križ)  u duljini od oko 1000 metara. Predviđena je ugradnja novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi te uređenje bankina.

Predviđeni rok završetka radova je 10 radnih dana.

U vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znakovima te pozivamo stanovnike navedene ulice da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, radovi se mogu produžiti izvan najavljenog roka.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Općinski načelnik Općine Križ:

Marko Magdić, struč.spec.oec.

POZIV NA RADIONICE ZA IZRADU LOKALNE RAZVOJNE STRATEGIJE LAG-a „MOSLAVINA“

LAG „Moslavina“ je u procesu izrade Lokalne razvojne strategije LAG-a „Moslavina“ (LRS LAG-a) za programsko razdoblje 2023. – 2027. godine, a koja će biti temelj za prijavu na novu LEADER mjeru iz Programa ruralnog razvoja te ostvarivanje novih EU sredstava za razvoj lokalnog područja.

U izradi Lokalne razvojne strategije LAG-a „Moslavina“ i za pripremu iste, sa svojom vizijom ruralnog razvoja i uključivanjem vlastitih planiranih projekta, veliku ulogu imaju svi članovi i predstavnici javnog, gospodarskog i civilnog sektora. Njihovi planovi o budućem osobnom poduzetničkom razvoju te razvoju područja na kojem žive i djeluju, kao i potrebe koje imaju, uvelike će doprijeti smjeru u kojem će se planirati intervencije za razdoblje 2023. – 2027. godine.

Sukladno navedenome, LAG „Moslavina“ organizira radionice za pripremu i provedbu Lokalne razvojne strategije LAG-a „Moslavina“ za programsko razdoblje 2023. – 2027. godine. Na radionicama će biti obuhvaćene teme iz područja poljoprivrede, gospodarstva, kulture, turizma, okoliša, sporta, obrazovanja, održivog razvoja, infrastrukture i sl., prilagođene za javni, gospodarski i civilni sektor.

Radionica će se održati u četvrtak 3. studenog 2022. godine u 14 sati u prostorima Razvojne agencije IGRA (Ivanić-Grad, Poduzetnička ulica 11).

Pozivamo sve zainteresirane na sudjelovanje u pripremi vizije ruralnog razvoja i uključivanje ideja vlastitih potreba i planiranih projekata u LRS LAG-a „Moslavina“.