VZO KRIŽ OSTVARIO POTPORU FONDA SOLIDARNOSTI EUROPSKE UNIJE

Vatrogasna zajednice Općine Križ ostvarila je 417.128,75 kuna bespovratnih sredstava iz Fonda solidarnosti Europske unije kroz natječaj Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske.  Vatrogasna zajednica Općine Križ potpisala je Ugovor o dodjeli bespovratnih financijskih sredstava za operacije koje se financiraju iz fondova solidarnosti Europske unije za izvanrednu nabavu nove vatrogasne opreme službi zaštite i spašavanja zbog zamjene uništene, oštećene ili rashodovane opreme na vatrogasnim intervencijama nastalim iza 28. prosinca 2020. godine na intervencijama u Zagrebačkoj županiji i Sisačko-moslavačkoj županiji. Naime naše su operativne snage Vatrogasne zajednice sudjelovale u sanaciji potresa na području Banije.