JAVNI POZIV za prikupljanje prijedloga za dodjelu Plakete Milke Trnine

Na temelju članka 21. Odluke o javnim priznanjima Općine Križ  («Glasnik Zagrebačke županije» br. 18/18),  Općinski načelnik Općine Križ raspisuje JAVNI POZIV za prikupljanje prijedloga za dodjelu Plakete Milke Trnine.

Plaketa Milke Trnine dodjeljuje se kao posebno počasno priznanje za zahvalnost i istaknuti doprinos promicanju kulturne ostavštine imena i djela Milke Trnine u Hrvatskoj i svijetu i to prigodom obilježavanja obljetnice rođenja Milke Trnine, svjetske operne primadone rođene 19. prosinca 1863. godine u Vezišću u Općini Križ.

Odluku o dodjeli Plakete Milke Trnine donosi Općinsko vijeće Općine Križ, samoinicijativno ili na prijedlog Općinskog načelnika Općine Križ, a nakon razmotrenih prijedloga zaprimljenih na Javni poziv za prikupljanje prijedloga za dodjelu Plakete Milke Trnine.

Prijedlog za dodjelu Plakete Milke Trnine mogu dati: Općinski načelnik Općine Križ, članovi Općinskog vijeća Općine Križ, radna tijela Općinskog vijeća Općine Križ, tijela mjesne samouprave, građani, trgovačka društva, obrtnici, ustanove, udruge, političke stranke i druge pravne i fizičke osobe.

Prijedlog za dodjelu Plakete Milke Trnine mora sadržavati:

• prijedlog i obrazloženje prijedloga s opisom osobitog doprinosa i dostignuća u promicanju kulturne ostavštine imena i djela Milke Trnine u Hrvatskoj i svijetu
  • Suglasnost i Privola kandidata za dodjelu Plakete Milke Trnine
  • podatke važne za uspostavu kontakta s predlagateljem.

Prijedlog se dostavlja na adresu: OPĆINA KRIŽ, TRG SV. KRIŽA 5, 10 314 KRIŽ ili na adresu elektroničke pošte: info@opcina-kriz.hr, do zaključno s danom 17. studeni 2022. godine.

Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.

Sabirna akcija “Solidarnost na djelu 2022” pod nazivom „Ne dvoji!” Za drugog izdvoji!”

Sukladno Odluci Glavnog odbora Hrvatskog Crvenog križa, dana 13. Listopada 2022. godine (četvrtak) u vremenu od 09,00 do 18,00 sati na teritoriju cijele Republike Hrvatske u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa organizira se sabirna akcija “Solidarnost na djelu 2022.”pod nazivom „Ne dvoji!” Za drugog izdvoji!”

Akcija će se provoditi 13. listopada 2022.godine kada možete donirati odjeću, obuću, hranu i novac i to:

• U skladištu u Ivanić-Gradu, Školska 20, u vremenu od 15.00 do 18.30 sati
  • U prostoru CK u Kloštar Ivaniću, Trg Svetog Ivana bb, u vremenu od 15.00 do 17.30 sati
  • U prostoru CK u Križu Trg Sv. Križa, ulaz iza Galerije, u vremenu od 15.00 do 17.30 sati

Prikupljene donacije biti će utrošene za nabavu paketa hrane za socijalno ugrožene učenike u osnovnim školama i srednjoj školi.