Do kraja veljače nema promjena u organizaciji nastave za srednjoškolce Zagrebačke županije

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić donio je odluku o organizaciji nastave u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija prema kojoj se do kraja veljače produljuje online nastava (model C) za sve srednjoškolce, osim završnih razreda. Učenici osnovnih škola i završnih razreda srednjih škola nastavljaju pohađati nastavu uživo prema modelu A.  U svim školama koje imaju oštećenja nastala u potresu nastava će se održavati na daljinu dok se ne steknu uvjeti za siguran boravak učenika u školi.

Konkretno radi se o dvije škole koje su privremeno neuporabljive i to PŠ Donji Hruševec u općini Kravarsko u kojima je škola organizirana na daljinu dok je u PŠ Gornji Hruševec, također u općini Kravarsko, u dogovoru s roditeljima nastava organizirana uživo, ali u matičnoj OŠ Slavka Kolara.

Odluka o organizaciji nastave za osnovne i srednje škole kojima je osnivač Zagrebačka županija donesena je na preporuku Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije imajući u vidu epidemiološku situaciju, a dostupna je ovdje.

Izvješće o broju novooboljelih u Zagrebačkoj županiji je dostupno ovdje.

*Napominjemo kako grad Zagreb nije dio Zagrebačke županije! Gradovi Zagrebačke županije su Dugo Selo, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Samobor, Sveta Nedelja, Sveti Ivan Zelina, Velika Gorica, Vrbovec, Zaprešić, a popis 25 općina je dostupan ovdje.

Izvor: www.zagrebacka-zupanija.hr

PONOVNO SE OTVARA RECIKLAŽNO DVORIŠTE U KRIŽU

Nakon obavljene sanacije, obavještavamo građane Općine Križ, odnosno korisnike usluga trgovačkog društva Ivakop d.o.o. Ivanić-Grad, a koje je preuzelo brigu oko zbrinjavanja otpada s reciklažnog dvorišta u Križu, da Reciklažno dvorište u Poduzetničkoj zoni u Križu ponovno počinje s radom dana 15.02.2021. (ponedjeljak).
Radno vrijeme Reciklažnog dvorišta je:

• ponedjeljkom od 12:00 – 20:00 sati
  • svaku prvu subotu u mjesecu od 8:00 – 16:00 sati.