Započela nova školska i pedagoška godina

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić danas je zajedno s ravnateljem Osnovne Škole Milke Trnine Križ Zlatkom Hasanom, zaželio dobrodošlicu prvašićima i uspješnu školsku godinu svim učenicima. Školu u Križu upisalo je ukupno 57 prvašića, a osnovna škola Milke Trnine ove će školske godine biti drugi dom ukupno 461 učeniku. Ravnatelj i Općinski načelnik, osim što su upozorili djecu na radove koji se još izvode na školskoj zgradi, ujedno su apelirali na sve sudionike u prometu da ovih dana vode posebnu brigu na nove đake i sve ostale sudionike u prometu.

Općina Križ, istaknuo je Općinski načelnik i ove godine izdvaja znatna sredstva za što bolji standard školstva na području Općine Križ. Tako osim što sufinancira nabavu besplatnih udžbenika u suradnji s Republikom Hrvatskom i Zagrebačkom županijom, Općina financira i provedbu programa produljenog boravka za učenike prvih i drugih razreda, tople obroke za učenike u socijalnoj potrebi, a ove godine je izdvojeno i dodatnih 20 tisuća kuna za opremanje učionice za program produljenog boravka. Spomenimo da je Općina Križ i ove godine pripremila poklone za sve prvašiće i to edukativnu slikovnicu odobrenu od strane Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

Općinski načelnik Marko Magdić iskoristio je prigodu i posjetio mališane Dječjeg vrtića Križ i to objekta u Križu i Novoselcu. Na radost djece, Općinski je načelnik svakoj odgojnoj skupini poklonio po jednu slikovnicu. Ove je pedagoške godine u redovni program dječjeg vrtića u Križu upisano 160 djece.

Ovog vikenda održani 22. Kriški oblizeki i susret zborova i KUD-ova

U sklopu obilježavanja Dana Općine Križ ovog je vikenda održan 22. Festival slastica Kriški oblizeki. Slastičari amateri slastice iz natjecateljskog programa, ali i ostale koje izrađuju za Kriške oblizeke, daruju manifestaciji kako bi se njihovom dobrotvornom prodajom prikupila sredstva za rad s djecom u udruzi Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ.
Kriške oblizeke i ove je godine posjetio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, a kao jednu od najslađih manifestacija Zagrebačke županije, festival je posjetila u ime pokrovitelja i zamjenica Župana Zagrebačke županije Nadica Žužak te Ivana Alilović, direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije. Naime, organizator Kriških oblizeka je Društvo Naša djeca Križ, a partneri festivala su Zagrebačka županija, LAG Moslavina i Turistička zajednica Zagrebačke županije.

Smiljka Mihelja iz Okešinca laureatkinja je ovogodišnjih Kriških oblizeka. Njezina doboš torta, prema mišljenju ocjenjivačkog suda, najbolja je od 145 ocijenjenih slastica. Gospođa Mihelja sudjelovala je na gotovo svim Kriškim oblizekima. Među štandovima na festivalu se posebno istaknuo onaj sa slasticama Kalnika, općine iz Koprivničko-križevačke županije. Zato je predstavnicima Općine Kalnik uručena specijalna nagrada festivala.

Ovog je vikenda održan i susret zborova i KUD-ova Udruge umirovljenika Općine Križ na kojem je sudjelovalo ukupno sedam kulturno umjetničkih društava koja su se predstavila izvornim pjesmama i plesovima kraja iz kojeg dolaze. Sve nazočne, domaćine i goste pozdravio je Općinski načelnik Općine Križ te im zaželio dobrodošlicu u Općinu Križ.