Općinski Načelnik ugostio poljoprivredne proizvođače koji su ostvarili potporu u prvom krugu dodjele potpora kroz Program potpora poljoprivredi

Općinski načelnik Općine Križ danas je primio predstavnike Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava i poljoprivrednih tvrtki koji su temeljem Javnog poziva za dodjelu potpora sukladno programu potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2019. godinu ostvarili potpore male vrijednosti u poljoprivredi. Ukupno je Općina Križ u prvom krugu dodjele potpora sukladno spomenutom Javnom pozivu, a koje su zaprimljene do zaključno s 30. kolovozom ove godine, dodijelila potpore u vrijednosti 151.944.00 kuna. Sufinancirano je 13 poljoprivrednih gospodarstava s područja Općine Križ, a dodijeljene potpore namijenjene su za nabavu sjemena i sjemenskog materijala za ratarsku proizvodnju, nabavu opreme i mehanizacije, konzultantske usluge za projekte programa ruralnog razvoja te unutarnje uređenje prostora za preradu poljoprivrednih proizvoda.

Općinski načelnik Općine Križ istaknuo je da se Programom potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2019. godinu, poljoprivrednicima nastoji stvoriti prilika za početak poslovanja, proširenje i rast, a za što je planirano izdvajanje u iznosu od ukupno 502.000,00 kuna. Napomenuo je također da je Javni poziv za dodjelu potpora sukladno programu potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2019. godinu otvoren je do 31. listopada 2019. godine odnosno do iskorištenja sredstava.