Obavijest studentima o sufinanciranju prijevoza

Studenti koji svakodnevno putuju iz mjesta prebivališta na području Općine Križ u mjesto školovanja i vraćaju se kući, koristeći pritom javni prijevoz, moći će kupiti mjesečnu kartu ili mjesečnu priključnu kartu HŽ-ZET, po cijeni umanjenoj za 75% od ukupne cijene (koju sufinancira Općina Križ sukladno važećoj Odluci o sufinanciranju prijevoza za studente s područja Općine Križ).

Da bi studenti ostvarili pravo sufinanciranja od strane Općine Križ, potrebno je prije kupnje mjesečne karte u Općinu Križ dostaviti sljedeće:

1. Presliku osobne iskaznice ili Uvjerenja o prebivalištu (na uvid)
  2. Potvrdu o redovitom upisu u akademsku godinu 2019./2020.
  3. Ispunjen Zahtjev za sufinanciranje prijevoza studenata (koji se nalazi u prilogu ili se može preuzeti u Općini Križ).

Obavještavamo studente da zahtjeve za novu akademsku godinu 2019./2020. mogu podnijeti od sutra, 25.09.2019. godine.

Odluka-o-sufinanciranju-prijevoza-studenata-11.9.2014.

OBRAZAC – ZAHTJEV ZA SUFINANCIRANJEM PRIJEVOZA STUDENATA

Radionice o unapređenju peradarske proizvodnje, 30. rujna i u Križu

S ciljem unapređenja peradarske proizvodnje i podizanja konkurentnosti OPG-ova koji se bave uzgojem peradi, Zagrebačka županija pokrenula je projekt pod nazivom „Edukacijom, novim tehnologijama i organizacijom do konkurentne peradarske proizvodnje na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima u Zagrebačkoj županiji“ koji će tijekom 2019. i 2020. godine provoditi stručnjaci Hrvatskog veterinarskog instituta i Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Projekt će započeti održavanjem 7 informativnih radionica koje će se održati na području Zagrebačke županije, a gdje će uzgajivači peradi imati priliku informirati se o sadržaju projekta i načinu na koji se mogu uključiti u njegovu provedbu.

Informativne radionice će se održati prema slijedećem rasporedu:RASPORED RADIONICA

30. rujna od 2019. godine od 10-13 sati radionica će se održati u Vijećnici Društvenog doma u Križu.

Kako bi stekli uvid u trenutno stanje peradarske proizvodnje na području Zagrebačke županije, pozivaju se zainteresirani uzgajivači peradi da ispune anketni upitnik koji je dostupan ovdje i dostave ga u Upravni odjel za poljoprivredu, ruralni razvitak i šumarstvo Zagrebačke županije elektroničkom poštom na: d.rukavina@zagrebacka-zupanija.hr