BOŽIĆNA ČAROLIJA I KONCERT NINE KRALJIĆ U ŽUPNOJ CRKVI U KRIŽU

U nedjelju 15.12.2019.  godine u 19 sati dođite na besplatni koncert osebujne glazbene umjetnice Nine Kralić koji će se održati u prekrasnom ambijentu Župne Crkve Uzvišenja Sv. Križa u Križu.

Nina Kraljić, pjevačica je glazbenica i sinkronizator ( voice actress) crtanih filmova, rodom iz Lipovljana, a živi i radi u Zagrebu. U svom repertoaru miješa različite stilove glazbe, od tradicionalne etno glazbe, ambijentalne, filmske glazbe, što ju čini uvijek prepoznatljivom i različitom od ostale pop glazbe. Jedna je od rijetkih pripadnika mlađe generacije glazbenika koja izvodi i njeguje world music u Hrvatskoj, a za nastup u Križu pripremila je i nešto prigodnih božićnih skladbi. Na svojim nastupima ne teži kopiranju studijskih verzija pri izvođenju uživo, voli improvizaciju, koncerti su joj najčešće akustični te izvodi i obrade pjesama drugih glazbenika sličnog stila ali i prepoznatljive pjesme iz The Voica.

Pobjednica je prve sezone natjecateljske emisije  The Voice – Najljepši glas Hrvatske 2015. godine, nakon čega je iste godine objavila i svoj prvi singl Zaljuljali smo svijet”. Ponosna je vlasnica  diskografske nagrade Porin za najboljeg novog izvođača godine koja joj je uručena u ožujku 2016. godine. Nina je također bila predstavnica Hrvatske na Eurosongu 2016. godine u Stockholmu,  te je sa pjesmom “Lighthouse” prvi puta nakon sedam godina dovela Hrvatsku natrag u finale. U srpnju 2017. osvaja nagradu „Slavenska nada” Bjeloruskog Ministarstva kulture na prestižnom natjecanju u gradu Vitebsku. Nominacija za MTV EMAs (European music awards) stiže u listopadu 2017. godine. Nina aktivno nastupa diljem Hrvatske i regije sa svojim bendom, te nastupa i na mnogim drugim festivalima.

SVETI NIKOLA DARIVAO BEBE OPĆINE KRIŽ

Već osam godina, u ovo blagdansko vrijeme, Općina Križ organizira svoje najljepše, a to je darivanje beba povodom Svetog Nikole. I ove godine Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić pozvao je roditelje i djecu rođenu u 2019. godini te ih u ime Svetog Nikole prigodno darivao poklon paketima u vrijednosti preko 200 kuna.

Općinski načelnik i Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić, darivali su ove godine ukupno 52 bebe čiji su roditelji predali zahtjev i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć Općine Križ prilikom rođenja djeteta u periodu od 15. studenog 2018. do 15. studenog 2019. godine. U tom periodu u Općini Križ rođeno je čak 27 dječaka i 25 djevojčice. Od tog broja čak je osam beba treće dijete u obitelji, a dvoje je četvrto dijete u obitelji.

Općina Križ svake godine izdvaja preko 80.000,00 kuna za jednokratnu novčanu pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta, a u 2020. godini, istaknuo je Općinski načelnik, naknade za rođenje djeteta povećane su tako da će roditelj koji ostvaruju pravo na jednokratnu novčanu pomoć prilikom rođenja djeteta od 01.01.2020. godine za prvo dijete dobiti 2.000,00 kn, za drugo 2.500,00 kn, a za treće i svako sljedeće 3.000,00 kn.

U daru za Svetog Nikolu, bebe su dobile korisne potrepštine kao što su flašice, krema i vlažne maramice, pribor za jelo i sl. Članice udruge Ženske ruke za sve su bebe i ove godine napravile ručno rađene balavce. Poklone su uz Općinu Križ osigurali vjerni sponzori tvrtka Euroalba d.o.o. Zagreb, Ljekarna Katice Bertović iz Križa, Ledo i Dukat.

U blagdanskom raspoloženju, Općina Križ povodom Božića darivati će i svu djecu Dječjeg vrtića Križ kao i polaznike programa predškole.

Poziv na javnu tribinu „Nije svaki otpad smeće“

Grad Ivanić-Grad i Općina Križ pozivaju sve zainteresirane građane na javnu tribinu „Nije svaki otpad smeće“ koja će se održati u srijedu, 11. prosinca 2019. godine, s početkom u 18 sati u prostoru vijećnice Općine Križ.

Javna tribina održava se u sklopu projekta Izobrazno-informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom – „Nije svaki otpad smeće“(Ref. Broj: KK.06.3.1.07.0083) koji se održava u razdoblju od 1. listopada 2018. do 20. travnja 2020. godine i ukupne je vrijednosti 515.604,31 kunu od čega Europska unija sufinancira 85% iznosa, odnosno 438.263,66 kuna.

Na javnoj tribini govorit će se o metodama održivog postupanja s otpadom kroz odvojeno prikupljanje otpada, ponovnu uporabu predmeta i kompostiranje te s ciljem upoznavanja građana o novom sustavu prikupljanja otpada koji će se početi primjenjivati u 2020. godini.

Tribina je otvorena za sve građane, a nakon edukativno – informativne prezentacije o načinima postupanja s otpadom održat će se okrugli stol pri čemu će građani moći postavljati pitanja stručnom predstavniku i komunalnom redaru.

PROJEKT JE SUFINANCIRALA EUROPSKA UNIJA IZ KOHEZIJSKOG FONDA
ORGANIZACIJA JAVNE TRIBINE JE SUFINANCIRANA U OKVIRU OPERATIVNOG PROGARMA KONKURENTNOST I KOHEZIJA
SADRŽAJ PREZENTACIJA ISKLJUČIVA JE ODGOVORNOST GRADA IVANIĆ-GRADA