Ovog vikenda pozdravljamo ljeto uz pjesmu, vino i boravak u prirodi

U petak 25. lipnja od 19 do 23 sata u centru Križa, na prodajnom platou u parku, družimo se, plešemo i pjevamo uz tamburaški sastav Biseri, a već idućeg dana, u subotu 26. lipnja, Udruga vinogradara i vinara „Škaf“ Križ s organizira svoju 10. izložbu vina vinogradara i vinara „ŠKAF“ Križ. Izložba vina i degustacija održati će se od 19.30 sati u Društvenom Domu u Križu, uz obavezno pridržavanje svih propisanih i preporučenih epidemioloških mjera.

Tko su ovogodišnji osvajači zlatnih, srebrnih i brončanih medalja pogledajte u prilogu:

Nakon što su proteklog vikenda uspješno odradili šatorovanje za osmaše Osnovne škole Milke Trnine Križ, ovog vikenda Odred izviđača Siniša Pavković iz Križa organizira sada već tradicionalno šatorovanje za svoje članove na Ribnjaku u Vezišću.

Općina Križ i iduću školsku godinu rasterećuje troškove roditelja za nabavu obrazovnog materijala

Općina Križ za predstojeću školsku godinu 2021./2022. izdvojiti će 61.000,00 kn kojim će se sufinancirati nabave udžbenika i drugih obrazovnih materijala za izborne predmete, likovne mape, geografske atlase, kao i materijali za glazbenu kulturu i to za sve učenike Osnovne škole Milke Trnine Križ.
I ove godine Vlada Republike Hrvatske financira nabavu udžbenika za školsku godinu 2021./2022., a ovim će izdvajanjem Općina Križ dodatno pomoći roditeljima školaraca u smanjenju potrebnih izdvajanja za nabavu knjiga i obrazovnih materijala. Roditelji djece od prvog do osmog razreda Osnovne škole Milke Trnine, ovom će Odlukom Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića trebati nabaviti samo radne bilježnice za obavezne predmete i obične bilježnice te materijal iz obveznih predmeta.

Na Internet stranici Osnovne škole Milke Trnine Križ možete preuzeti popis drugih obrazovnih materijala koje samostalno financiraju roditelji: http://www.os-mtrnine-kriz.skole.hr/7695-2/

Sve udžbenike i drugi obrazovni materijal će djeca dobiti prvi dan školske godine 2021./2022. stoga moraju prvi dan ponesti školsku torbu.

Općina Križ i nadalje će financirati troškove učitelja u programu produženog boravka, kao i troškove prehrane za učenike iz socijalno ugroženih obitelji.