OBAVIJEST O DRUGOM TRETMANU DEZINSEKCIJE KOMARACA

Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma vršit će larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca na području Općine Križ (Križ, Bunjani, Donji i Gornji Prnjarovec, Johovec, Konšćani, Mala Hrastilnica, Novoselec, Obedišće, Okešinec, Razljev, Rečica Kriška, Širinec, Šušnjari, Velika Hrastilnica i Vezišće) dana 24. lipnja 2021. godine u večernjim satima.
Tretiranje će se provoditi sa zemlje aparatima mobil-star i Swinfog, te izlaganjem granula larvicida, insekticidnim sredstvima III. skupine na bazi permetrina i temefosa.
Insekticidna sredstva koja se koriste prilikom dezinsekcije komaraca imaju brzo početno djelovanje i dugo rezidualno djelovanje, što u konačnici rezultira smanjenjem populacije komaraca u svim njihovim razvojnim stadijima, od ličinki do adulta.
Navedeni insekticidi neznatno su opasni za čovjeka i njegovu okolinu, a u okolišu ne zaostaju, jer su biorazgradivi. Insekticidi imaju Odobrenje i Rješenje Ministarstva zdravlja RH.
U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na sljedeći naredni dan bez oborina.
Kontakt osoba Vedran Diktić mob: 099/264-2897

S Biserima u ljeto!

U petak 25. lipnja od 19 do 23 sata u centru Križa, na prodajnom platou u parku, Općina Križ organizira događaj pod nazivom Pozdrav ljetu u Križu.
Želimo vas vidjeti, pozdraviti, želimo da se družimo kao prije, da zaželimo dobrodošlicu što bezbrižnijem ljetu i povratku starom normalnom.
Zato u petak 25. lipnja za dobru glazbu bit će zadužen Tamburaški sastav Biseri, bit će osigurana okrjepa i dovoljne količine dezinficijensa, a s obzirom na prostor cijelog parka možemo osigurati propisanu socijalnu distance uz pridržavanja svih važećih epidemioloških mjera i preporuka HZJZ-a.
Plesat ćemo, pjevati i družiti se!
Vidimo se!