Obilježen Dana narcisa

Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije tradicionalno organizira humanitarnu akciju obilježavanja „Dana narcisa“ koja se u subotu 24. ožujka 2018. godine održala u gradovima i općinama Zagrebačke županije pa tako i u Općini Križ koja je kao svake godine kupila narcise koje su se prodavale na području Općine za Udrugu edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije. Narcise su se prodavale u centru Križa i u Novoselcu, a akciji su se pridružili Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Zlatko Hrastić, članice Općinskog vijeća Općine Križ Sanja Jurić i Maja Lajpold kao i predsjednik Socijaldemokratske partije Hrvatske, Općinske organizacije Križ, Zorko Dukarić. Iako je akcija trebala trajati do podne, u rekordnom roku prodano je 2500 narcisa te je ukupno prikupljeno 2.621,00 kuna koje je uplaćeno na račun Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije u cilju podupiranja akcije za pomoć u borbi protiv raka dojke.

Izabrano novo vodstvo Udruge umirovljenika Općine Križ

Udruga umirovljenika Općine Križ održala je Izvještajno izbornu skupštinu 23.03.2018. godine. Skupštini je nazočila Ankica Pavičić, delegat Zajednice udruga umirovljenika Zagrebačke županije i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Na Skupštini je bilo riječi o Planu rada i financijskom planu za sljedeće razdoblje. Udruga umirovljenika Općine Križ protekle je godine realizirala proračun vrijedan oko 76.000,00 kuna od čaga su 20.000,00 kuna ostvarili iz Proračuna Općine Križ. I nadalje planiraju provoditi svoje redovne programe u cilju unapređenja života umirovljenika u Općini Križ. Tako se i nadalje nastavlja s programima kao što su mjerenje tlaka svaki tjedan, jednom mjesečno kontrola šećera u krvi, dva puta tjedno tjelovježba uz stručno vodstvo, jednom tjedno probe pjevačkog zbora pod vodstvom Ivana Konjuga, tjedna druženja te svake subote druženje uz muziku i ples i izleti članova Udruge.

Nakon izvještajnog dijela skupštine održani su izbori za novo vodstvo te je za novog predsjednika izabran Ivan Marenić, a dopredsjednika Ivan Konjug. Naime, dosadašnja predsjednica Ljiljana Grmek i dopredsjednik Tomo Benko podnijeli su ostavke iz zdravstvenih razloga. Novom vodstvu Općinski je načelnik Općine Križ Marko Magdić zaželio puno uspjeha u daljnjem radu na zadovoljstvo svih umirovljenika Općine Križ.

3. mjesto na Međunarodnom uskršnjem turniru u Čavlima

Rukometašice ženskog rukometnog kluba Trnina i ovog su vikenda osvajale medalje. Međunarodni uskrsni turnir u mini rukometu održan je u nedjelju 25.03.2018. za djevojčice u kategorijama 2007./2008./2009. i mlađe u dvorani Mavrinci, Čavle. ŽRK Trnina je prijavila u svakoj kategoriji po jednu ekipu. Najmlađe rukometašice 2009. godište i mlađe u konkurenciji 10 ekipa osvajaju 9. mjesto i upisuju svoju prvu službenu pobjedu. Uzrast 2008. godište i mlađe u konkurenciji 16 ekipa, s obzirom da nije bilo razigravanja osvaja jedno od 5- 8 mjesta. Odlična igra i borba do kraja rezultirale su pobjedama djevojčica 2007. godišta koje su u konkurenciji 8 ekipa osvojile 3. mjesto. Lucija Cinzek izabrana je u najbolju petorku 2007. godišta. Čestitamo svim djevojčicama na igri, zalaganju i borbenosti!

CRO CUP Nedelišće i TAD CUP Rijeka 2018.

CRO CUP Nedelišće 2018. godine tradicionalno je međunarodno natjecanje koje je ove godine okupilo 450 natjecatelja među kojima i uspješnu ekipu karate kluba KIK. Ekipa u katama mlađe učenice u sastavu Tomić Babić Klara, Blažak Magdalena i Kuntić Maja Paula osvojila je 1. mjesto. Maja Paula Kuntić u kategoriji kate mlađe učenice osvaja 2. mjesto i učenice 3. mjesto. Blažak Magdalena u katama, mlađe učenice osvojila je 2. mjesto.

Tomić Babić Klara kate cicibanke osvojila je 2. mjesto jednako kao i kao i Filip Cvetko u kategoriji mlađi kadeti u borbama -57kg.

Čak 587 natjecatelja iz 5 država, nastupilo je ovog vikenda na natjecanju u Rijeci – TAD CUPU-u. Izuzetan uspjeh u jakoj međunarodnoj konkurenciji ostvarili su dva šampiona karate kluba KIK i reprezentativca  Hrvatske, Luka Koščević u katama osvojivši dva prva mjesta u kategorijama juniora i mlađih seniora te Mateo Čukelj u borbama koje je bio najbolji u kategorijama učenika i mlađih kadeta -36kg. Dobar nastup ostvario je i Karlo Haludek u katama mlađi učenici.

Cvjetnom izložbom obilježeno 10 godina Udruge Ženske ruke

Udruga Ženske obilježila je jedno desetljeće uspješnog postojanja i rada izložbom pod nazivom Cvjetni Uskrs. Izložba cvijeća od recikliranog tekstila održana je 23.03.2018. godine u Galeriji Križ, a cvjetni aranžmani, kućice, patkice, zečevi i ostali ukrasi uskrsne tematike oduševili su mnogobrojne posjetitelje. Izložba je bila prodajna, a važno je i napomenuti da su svi radovi nastali od recikliranog tekstila što pokazuje izrazitu ekološku osviještenost članova te udruge. Na otvorenju izložbe nazočio je i zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić.