Produkcijska kuća Eclectica d.o.o. iz Zagreba danas je na području Općine Križ, točnije naselja Velika i Mala Hrastilnica održala snimanje kratkometražnog igranog filma ‘Ne pogađa svaka’. Kako se ne događa često da se na području Općine odvija ovakav produkcijski događaj, Načelnik Općine posjetio je set snimanja i svim glumcima i tehničkom osoblju zaželio dobrodošlicu u Općinu Križ.

Kratkometražni igrani film ‘Ne pogađa svaka’ je film koji tematizira svakodnevni život za vrijeme domovinskog rata iz ženske perspektive, točnije žene koja na svijet donosi novi život u trenutku općedruštvenog i materijalnog razaranja. U nedostatku snimljenih filmova koji tematiziraju svakodnevni život iz ženske perspektive film predstavlja glavnu junakinju kao ženu koja se ne prepušta slučaju i nije ‘ucviljena jadnica’ kojoj je muškarac oslonac bez kojega nikako ne može – nego se odvažno, hrabro, dostojanstveno i samostalno nosi sa zadatkom kojeg ima. Film nije striktno ratne tematike i ne dotiče se političkih priča ili bilo kakvih priča koje omalovažavaju i diskriminiraju pripadnike različitih vjeroispovijesti ili državljanstva već u prvi plan stavlja život trudne žene koja u ratno vrijeme mora stići iz svog sela do prve obližnje bolnice da bi na svijet donijela novi život.