Dana 16.srpnja 2014. godine Trgovački sud u Zagrebu riješio je da se odobrava predstečajna nagodba u postupku nad dužnikom IVAPLIN d.o.o. za distribuciju i opskrbu plinom, Ivanić-Grad, sklopljena između dužnika i vjerovnika na ročištu održanom istoga dana, a sve temeljem odredaba Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi te prihvaćenog plana financijskog restrukturiranja.
Ovo je potvrda pozitivnog nastojanja čelnika Grada Ivanić-Grada, Općine Križ i Općine Kloštar Ivanić; ujedno predstavnika članova u Skupštini Društva, izabranih na izborima 2013. godine, u smislu njihova jednogodišnjeg rada na tome da se prekine višegodišnje prepuštanje Ivaplin-a stihijskoj propasti te iznađe rješenje opstanka i nastavka rada ovoga društva u strateškoj djelatnosti distribucije i opskrbe plinom na području grada Ivanić-Grada, općina Križ i Kloštar Ivanić, a bez promjene vlasničke strukture.
Dana 16. srpnja 2014. godine Trgovački sud u Zagrebu riješio je da se odobrava predstečajna nagodba u postupku nad dužnikom IVAPLIN d.o.o. za distribuciju i opskrbu plinom, Ivanić-Grad, sklopljena između dužnika i vjerovnika na ročištu održanom istoga dana, a sve temeljem odredaba Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi te prihvaćenog plana financijskog restrukturiranja.