Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 30. kolovoza 2022. godine proglasio je prirodnu nepogodu sušu na području općina Preska, Brdovec, Brckovljani, Pokupsko, Kravarsko, Gradec, Orle, Klinča Sela, Križ, Farkaševac, Rugvica, Bedenica, Dubrava, Rakovec, Pušća i Jakovlje, gradova Vrbovec, Sveta Nedjelja, Velika Gorica, Sveti Ivan Zelina, Samobor i Ivanić-Grad kojom je nanijeta velika šteta u poljoprivredi u razdoblju svibanj-kolovoz 2022. godine.

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda Općine Križ obavještava sve oštećenike da štete mogu prijaviti na email: info@opcina-kriz.hr ili osobnom dostavom u općinsku upravu Općine Križ, obavezno na popunjenom Obrascu PN, zaključno s danom 07. rujna 2022. godine.