Ovogodišnji program Dana Općine Križ započinje u petak 25. kolovoza 2023. godine, a završava 14. rujna 2023. godine Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Općine Križ u povodu Dana Općine Križ 14. rujna, a nakon toga, iza Sv. mise u 18 sati, u povodu blagdana zaštitnika Župe Uzvišenja Sv. Križa, naša Župa, odnosno Župni Caritas u suradnji s Općinom Križ časti gulašom sve građane Općine Križ, u park u Križu.

Najzabavniji i najvatreniji dio obilježavanja Dana Općine Križ bit će za vikend od 25. do 27. kolovoza 2023. godine. Tijekom cijelog vikenda u centru Križa organiziramo sadržaj za sve generacije. Program započinje u petak ugostiteljskom ponudom pod šatorom uz bend Boje Noći. U subotu 26. kolovoza 2023. godine naša Vatrogasna zajednica svečano će obilježiti 30 godina osnutka, a nakon što centrom Križa u svečanim odorama prodefiliraju naši dobrovoljni vatrogasci, od 14 sati u parku počinje tradicionalni Sajam obrta i rukotvorina za koji smo već otvorili prijave.

Uz Sajam obrta i rukotvorina pripremili smo zanimljive sadržaje za djecu i odrasle. Ponovno će nam se pridružiti Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ sa svojim slatkim i slanim Kriškim oblizekima i mini slastičarnicom na otvorenom. Bit će tu pjesme i plesa KUD-a Graničar u suradnji s udrugama umirovljenika i građana Općine Križ, a Udruga Škaf iz Križa i ove godine priprema besplatnu degustaciju vina svojih članova.

Po prvi put u goste nam dolazi FESTIVAL IGRAČAKA IVANIĆ-GRAD U GOSTIMA te najmlađe očekuje cjelodnevna zabava uz besplatna natjecanja i kreativne radionice za djecu i roditelje. Moći će se okušati i u oslikavanja platnenih torbi i kapa, isprobati oslikavanje lica i još mnogo toga.

U večernjim satima slijedi glazbeni program uz nastup BENDA KINGS I BENDA VATRA.

U nedjelju 27. kolovoza 2023. godine Udruga branitelja Općine Križ po prvi put okušat će se u organizaciju Kotlovinijade, natjecanja u spravljanju kotlovine. Podjela kotlovine posjetiteljima bit će od 12,30 sati u paru u Križu.

Do 14. rujna, svakog vikenda naše sportske udruge planiranu razna sportska natjecanja, a organizirat će se i biciklijada te Dječji dan u Novoselcu s besplatnim napuhancima i to 9. rujna 2023. godine u popodnevnim satima.

Od kulturnih događanja u goste nam u Galeriju Križ dolazi Gradski muzej Čazma koji će se predstaviti izložbom KOTAR ČAZMA (1872.) 1895. – 1955. autorica Jadranke Kruljac Sever i Marine Junger, a koja prikazuje zabilježene događaje, uzlete, svjetske ratove, propast i osnutak država, uprave, ali i društva tijekom 83 godine postojanja kotara (kloštarskog, kriškog i čazmanskog).

Detaljan program Dana Općine Križ objavljujemo početkom kolovoza zato nas pratite i dalje.