Stožer civilne zaštite Općine Križ dana 29. travnja 2020. godine donio je ODLUKU o prodaji sezonskih poljoprivrednih proizvoda u Križu.

Stožer civilne zaštite Općine Križ dozvoljava da se u Križu, Trg Svetog Križa, na prodajnom prostoru u parku i to na pokretnim štandovima, provodi sezonska prodaja cvjetnih i povrtnih presadnica te sezonskih poljoprivrednih proizvoda.

Prodaju je moguće obavljati prema sljedećem rasporedu:

– dana 30. 04. 2020. godine od 7,00 – 12,00 sati,

– dana 02. 05. 2020. godine od 7,00 – 12,00 sati te

– od dana 04. 05. 2020. nadalje, svaki radni dan, uključivo subotu, od 7,00- 12,00 sati.

Osoba koja namjerava koristiti javnu površinu dužna je prije početka korištenja zatražiti odobrenje za korištenje iste od Općine Križ i to putem pisanog zahtjeva (s naznačenom svrhom korištenja, površinom i vremenom korištenja) upućenog na adresu Općine Križ, Trg Sv. Križa 5 ili putem e-mail adrese  srecko.sraka@opcina-kriz.hr. Dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona 01/2831-518 ili 510.

Predmetnu prodaju moguće je provoditi samo uz pridržavanje stroge mjere socijalnog distanciranja i ostalih epidemioloških mjera, naložene odlukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.
Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ davati će upute i provoditi nadzor nad primjenom propisanih epidemioloških mjera, a sve sukladno Odluci o posebnom načinu rada tržnica za vrijeme trajanja proglašene epidemije bolesti COVID-19 („Narodne novine“ br. 43/20).