Općinski načelnik Općine Križ potpisao je Ugovor sa županom Zagrebačke županije o dodjeli bespovratne potpore u vrijednosti od 27.000,00 kuna za sufinanciranje tehničke pomoći za prijavu projekata na EU natječaje u 2017. godini i to za Pripremu projektnog prijedloga i pisanje prijave projekta „Biram rad – osnaživanje mladih za tržište rada“ na javni natječaj Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku „Podrška programima usmjerenim mladima“.

Projekta „Biram rad – osnaživanje mladih za tržište rada“ ključan je za rješavanje problema socijalne isključenosti mladih na području Općine Križ koja se javlja kao posljedica nezaposlenosti. Projektnim aktivnostima izravno će se utjecati  na mogućnost osamostaljivanja, zapošljavanja te izgradnju ključnih vještina i sposobnosti za to potrebnih.