Komunalno društvo Ivakop d.o.o. i ove godine provodi kampanju Kompostiranje u vlastitom vrtu. Cilj kampanje je poticanje iskorištavanja biootpada proizvedenog u vlastitom vrtu kako bi se smanjile količine otpada koji se odlaže na odlagalištu. U sklopu kampanje osigurane su određene količine kompostera za zainteresirane korisnike.

Nakon Općine Kloštar Ivanić, protekle subote, 25. ožujka, kampanja je provedena i u Općini Križ gdje se okupio velik broj zainteresiranih te se njih nekoliko desetaka na info pultu komunalnog društva Ivakop d.o.o. informiralo o dobivanju kompostera.  Radionici o kompostiranju vodila je profesorica kemije i biologije Gordana Gorčan, a već ove subote 1.04.2017. kampanja će se provoditi i u Ivanić-Gradu.