Općina Križ i ove godine, s velikim pijetetom obilježava Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Vukovar je bio i ostao simbol pobjede te trajni podsjetnik na sve one koji su dali svoj život za Domovinu.

Pozivamo sve da se dostojanstveno, iz svojih domova, 18 studenoga prisjete žrtve Grada heroja te zapale lampion i pridruži nam se u sjećanju na hrvatski ponos Grad Vukovar.

Općina Križ i ove godine ugostila je i otpratila nekolicinu biciklista koji sudjeluju u akciji Biciklom za Vukovar u sklopu koje desetu godinu za redom prevaljuju put dug 300 km od Zagreba do Vukovara.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježit će se prigodno i u Osnovnoj školi Milke Trnine Križ te u Dječjim vrtiću Križ.

Već tradicionalno, Velečasni Božo Pinjuh u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu 18. studenoga 2021. godine u 17:40 sati služiti će Svetu misu i kratko klanjanje te moliti za sve branitelje u znak sjećanja na žrtvu Vukovara. Zvona naše Župne crkve u 18 sati i 11 minuta, u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“, zajedno s mnogim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zazvoniti će u znak sjećanja na žrtve Vukovara.