Nakon jednogodišnje stanke ponovno su nastavljena arheološka istraživanja na Sipčini koje je danas obišao Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te s arheologinjom, voditeljicom Odjela za restauriranje arheoloških nalaza dr. sc. Leom Čataj iz Hrvatskoga restauratorskog zavoda iz Zagreba razgovarao o daljnjim radovima i budućnosti ovog vrijednog nalazišta na kojem je otkrivena  rimska villa rustica iz 1. i 2. stoljeća.

I ove godine Hrvatski restauratorski zavod ostvario je 100.000,00 kn potpore Ministarstva kulture i medija, a Općina Križ izdvojila je 60.000,00 kn za radove koji osim arheologije uključuju i drenažu nalazišta jer su kiše i nakupljena voda onemogućavali radove i uništavali nalazište. Radovi će trajati još neko vrijeme, a planira se i konzerviranje dijela zidova.

Riječ je o arheološkom nalazištu koje ima veliki potencijal za razvoj kulturnog turizma Zagrebačke županije i Općine Križ, stoga se, istaknuo je Općinski načelnik, očekuje i potpora Zagrebačke županije kojoj je ovaj projekt prijavljen za financiranje javnih potreba u kulturi Zagrebačke županije u 2021. godini.