Svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima, veliku zahvalu i iskaz časti za iznimnu predanost humanom pozivu uputili su Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić i predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher. Povodu blagdana Svetog Florijana, u Crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Križu, održana je Sveta misa posvećena vatrogascima. Članovi upravnog odbora Vatrogasne zajednice Općine Križ tradicionalno su svečano prijemljeni kod Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića. Tom je prigodom Općinski načelnik zahvalio svim dobrovoljnim vatrogascima za dobrovoljni rad na vatrozaštiti te doprinosu u svim segmentima društvenog života zajednice. Dan vatrogasaca svečano je obilježen u Širincu, povodom 60. obljetnice osnutka DVD-a Širinec.