ODRŽAN PETI CROSS HILL RUN & KRIGL FEST U KRIŽU

Protekle je subote Općina Križ ugostila 160 trkača na CROSS HILL RUNU, utrci koja se po peti put održala u organizaciji Općine Križ i Run Croatije. Ove godine utrku u kategoriji 5 i 10 km te Pivsku milju trčali su trkači većinom ih Hrvatske, no sudjelovao je po jedan državljanin Bosne i Hercegovine, Filipina i Rusije. Publici najatraktivnija je i ove je godine bila utrka Pivska milja na kojoj su natjecatelji ispijali pivo sponzora utrke pivovare Međimurski Lepi dečki. Glavna atrakcija utrke bili su i mladenci Maja i Marko Naglić koji su nakon crkvenog vjenčanja, u bračnu luku doslovno utrčali kroz start utrke te zasluženo dobili finišerske medalje. Istog dana 18. svibnja 2024. godine održan i KRIGL FEST, Craft & gril & rock fest na kojem su za glazbeni spektakl bili zaduženi Westsidersi & Odin S te bend The Jumpin Jigawatts. Za dobru atmosferu na utrci i kasnije na Krigl festu pobrinuo se voditelj Mario Petreković, a sve je to bilo popraćeno i guštanjem u okusima vrhunskih craft piva i to pivovare Pivski mudraci; Crafters; Pivionice; Pivovare Međimurski lepi dečki, Pivovare Slavonica, Križevačke udruge pivara i Drivenik pivovare.

Ovo je prilika da organizatori ujedno zahvale svima koji su sudjelovali u programu, a posebno volonterima bez kojih organizacija ovako velikog događaja ne bi bila moguća. Prije svega zahvale upućujemo članovima Vatrogasne zajednice Općine Križ koji osigurali trasu utrke. Tu su i ostali volonteri od kojih posebno treba spomenuti Dječji vrtić Križić kružić Križ koji je u parku organizirao sportske igre za djecu, kriške gimnazijalce, učenike Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad, članove Caritasa Župe Uzvišenja Sv. Križa Križ, Foto video klub 35mm i Limenu glazbu DVD-a Križ. Osim volonterima, zahvaljujemo se i sponzorima koji su pomogli i organizacijski, ali i u vrijednim nagradama koje su dodijeljene najboljima. Sponzori: Tokić d.o.o. Sesvete, Old Pilot’s Gin, Meal pass, Akton d.o.o. Zagreb, Veggie d.o.o. Razljev, Animago d.o.o. Križ, Seoski turizam Moslavačka priča Velika Ludina, Seoski turizam Kezele, Šumećani, Hotel Sport Ivanić-Grad; Pizzerija Rošo Ivanić-Grad; Feromihin d.o.o. Novoselec, Jabuka LDC d.o.o. Ivanić-Grad, PRO VILA d.o.o. Zagreb.

Hvala svima i vidimo se 2025. godine!

Pobjednici CROSS HILL RUN KRIŽ 2024.

Pivska milja:

2 Kruno Štriga 42:19

3. Mladen Barišić 42:58

POZIV NA OBILJEŽAVANJE BLAGDANA DAN DRŽAVNOSTI

Općina Križ obilježit će blagdan Dan državnosti 29. svibnja 2024. godine (srijeda) prema sljedećem rasporedu:

10,00 sati – Posjet Spomen sobi poginulih branitelja iz Domovinskog rata u Galeriji Križ

10,20 sati – Polaganje vijenca kod Centralnog križa na groblju u Križu

10,50 sati – Polaganje vijenca kod Centralnog križa na groblju u Rečici Kriškoj

140. rođendan Knjižnice i čitaonice Križ

Nakon koncerta Mile Kekina i svih ostalih dosadašnjih kulturnih događanja, Knjižnica i čitaonica Križ nastavlja s obilježavanjem 140 godina postojanja. U petak 17. svibnja 2024. godine u 18 sati, u potpuno ispunjenoj Galeriji Križ, otvorena je izložba fotografija domaće autorice, izuzetno talentirane Melanie Palavre te je predstavljena zbirka „Festival budućih sjećanja“, peta knjiga Biblioteke Općine Križ, koja obuhvaća djela ukupno osmorice autora i autorica koje je u ovoj zbirci okupio, također domaći pisac Tihomir Mraović.

Obilježavanje 140. godina Knjižnice i čitaonice Križ, nastavlja se 24. svibnja 2024. godine u petak, u Domu kulture Josip Badalić u Križu gdje će se s početkom u 19 sati, održati još jedna u nizu besplatnih predstava, hit komedija Kazališta Moruzgva pod nazivom Prekid preko veze.