Općina Križ i ove godine sufinancira ljetovanje djece i osoba s invaliditetom

Sukladno Sporazumu o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje socijalno ugroženih osoba između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i ove godine Općina Križ izdvaja sredstva za ljetovanje u Kampu mladih Hrvatskog Crvenog križa u Selcu u vremenu od 31. srpnja do 07. kolovoza 2022. godine i to za petero djece polaznika Osnovne škole Milke Trnine Križ te za jednu osobu s invaliditetom.

Ukupno će se za ljetovanje izdvojiti 8.700,00 kn, a djecu koja će ići na ljetovanje odabire Osnovna Škola Milke Trnine. Ljetovanje za djecu predstavlja nagradu Općine Križ za primjereno učenje i vladanje. Osobu s invaliditetom kojoj će biti omogućeno ljetovanje dogovorno će odrediti Udruga za terapijske i rehabilitacijske aktivnosti Bijeli Jelen iz Križa.

Zaključkom Općinskog načelnika, a sukladno spomenutom Sporazumu i ove je godine tako Općina Križ osigurala ukupno 60% cijene troškova ljetovanja djece čiji su roditelji u socijalnoj potrebi i osoba s invaliditetom s područja Općine Križ, dok Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad i Županijsko društvo Crvenog križa Zagrebačke županije podmiruju pristalih 40% cijene.