376 novih slučajeva COVID-19 u Zagrebačkoj županiji

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije u odnosu na podatke od jučer oboljelo je 376 osoba (gradovi – 106 Samobor, 26 Sveta Nedelja, 22 Zaprešić, 15 Jastrebarsko, 46 Velika Gorica, 15 Ivanić-Grad, 37 Dugo Selo, 6 Vrbovec, 22 Sveti Ivan Zelina, općine – 12 Brdovec, 5 Bistra, 3 Jakovlje, 3 Luka, 2 Marija Gorica, 1 Pušća, 1 Dubravica, 11 Klinča Sela, 3 Stupnik, 4 Pisarovina, 1 Krašić, 1 Orle, 2 Kravarsko, 1 Pokupsko, 2 Kloštar Ivanić, 9 Križ, 4 Brckovljani, 5 Rugvica, 4 Dubrava, 1 Rakovec, 4 Gradec, 2 Bedenica), a ozdravile su 222 osobe.

Samoizolacija je propisana učenicima 15 razreda osnovnih škola i učenicima 1 razreda srednje škole.

Stožer civilne zaštite Općine Križ i Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

Izvor: https://www.zagrebacka-zupanija.hr/vijesti/5459/petak-izvjesce-o-broju-oboljelih-do-10-h

Početak Adventa i paljenje prve adventske svijeće

I ove godine Općina Križ biti će ukrašena prigodnom adventskom rasvjetom, a posebno park u centru Križa gdje će biti postavljen adventski vijenac.

U nedjelju, 29.11.2020. godine – velečasni Božo Pinjuh zapaliti će prvu adventsku svijeću na adventskom vijencu i to nakon Svete mise u 9 sati, a sljedeća adventska svijeća paliti će se u isto vrijeme svake nedjelje sve do posljednje nedjelje Adventa.

Paljenje prve adventske svijeće označava početak razdoblja došašća (adventa), vremena u kojem se pripremamo za Božić. Osim odbrojavanja tjedana do Božića, svjetlost svijeća simbolizira i svjetlost Božju koja na svijet stiže rođenjem Isusa Krista.

Iako ove godine zbog globalne pandemije izostaju mnogobrojna adventska događanja koje Općina Križ tradicionalno organizira tijekom prosinca, želimo da ovo blagdansko vrijeme provedete u toplini doma, okruženi voljenima i obitelji.