OBAVIJEST O OBILJEŽAVANJU DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA 1991.

Općina Križ u suradnji s Dječjim vrtićem Križ, u petak 16. studenog 2018. godine  s početkom u 10 sati, obilježiti će Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i to posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ te paljenjem lampiona u centru Križa.

Pridružite nam se u sjećanju na Grad Vukovar, hrvatski ponos koji je bio i ostao simbol pobjede te trajni podsjetnik na sve one koji su dali svoj život za Domovinu.

Također i ove godine Općina Križ i predstavnici naselja Novoselec biti će domaćini sudionika akcije Biciklom za Vukovar  koji 14.11.2018. godine dolaze u Općinu Križ, točnije u Društveni dom u Novoselcu gdje će prenoćiti, a zatim 15.11.2018. godine u jutarnjim satima kreću biciklima put Vukovara.

Ove godine, biciklistima na putu u Vukovar pridružuje se i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić koji će zajedno s njima 18. studenog zapaliti lampion u Vukovaru i sudjelovati na obilježavanju 27. godišnjice pada Grada Vukovara. Akcija Biciklom za Vukovar provodi se sedmu godinu za redom, a ove godine u njoj će sudjelovati tridesetak biciklista. Put od Zagreba do Vukovara traje četiri dana, a ukupno je dug 300 kilometara.

Također, Župnik Božo Pinjuh poziva sve građane da 18.11.2018. godine u 18 sati sudjeluju u kratkoj molitvi za sve branitelje i žrtve Vukovara ispred Župne crkve Uzvišenja Svetog Križa u Križu, čija će zvona također zvoniti za Vukovar u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“. Tako će točno u 18 sati i 11 minuta, zvona naše crkve zajedno sa svim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zazvoniti u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

Kako do besplatnog sustava za navodnjavanje

Zagrebačka županija ima priliku u sklopu Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020. godine kandidirati se za europska sredstva za izgradnju sustava javnog navodnjavanja poljoprivrednih površina na svom području.

U skladu s time Županija je pokrenula pilot-projekt „Navodnjavanje poljoprivrednih površina  u Zagrebačkoj županiji“. Maksimalna visina potpore Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj po projektu iznosi 15 milijuna eura, a moguće je financiranje 100% prihvatljivih troškova.

No, kako bi se krenulo u pripremu projektne dokumentacije za navedena EU sredstva, potrebno je prethodno ispitati postoji li interes i potreba kod županijskih poljoprivrednika za ovakvom vrstom javne infrastrukture. Pritom je važno napomenuti da se uključivanjem u ovaj pilot-projekt poljoprivrednicima, u slučaju da Županija osigura EU potporu, otvara mogućnost da besplatno dobiju potrebnu infrastrukturu za navodnjavanje do svoje proizvodne parcele.

Iz Zagrebačke županije mole sve zainteresirane vlasnike poljoprivrednih gospodarstava upisane u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava u Zagrebačkoj županiji, bez obzira na veličinu i vrstu poljoprivredne proizvodnje, da popune Anketu kojom iskazuju svoj interes za navodnjavanjem poljoprivrednih površina.

Popunjenu Anketu potrebno je poslati do 15. studenoga 2018. godine na adresu: Zagrebačka županija, Upravni odjel za poljoprivredu, ruralni razvitak i šumarstvo, Ulica grada Vukovara 72/V, 10000 Zagreb. Sve dodatne informacije možete saznati na brojevima telefona: 01/6009-426 i 01/6009-413, broju faxa: 01/6009-474, ili slanjem upita na e-mail adresu: uop@zagrebacka-zupanija.hr.

Više na: www.zagrebacka-zupanija.hr

Krtice Teatra Kerekeš u Križu

Teatar Kerekesh poziva Vas na predstavu „Krtice“ koja će se odigrati 23.11.2018. godine s početkom u 20 sati u Domu kulture Josip Badalić u Križu. Cijena ulaznice je 30 kuna, a iste možete kupiti od danas u Knjižnici i čitaonici Križ te uoči predstave u Domu kulture Josip Badalić u Križu.