Ove je subote, 18. ožujka 2023. godine u Križu održan 1. KUP Republike Hrvatske u akrobatskom rock’n’roll-u u organizaciji Akrobatskog Rock’n’Roll Kluba „MEGARock“ i Hrvatskog rock’n’roll saveza.

Natjecanje je službeno otvorio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić izrazivši veselje što se rock’n’roll  ponovno vratio u Općinu Križ te omogućio da se ovakav visok rang natjecanja odvija u našoj sredini. Pred odličnom i mnogobrojnom publikom, koja je bodrila sve plesače, nastupilo je ukupno 257 plesača na KUP-u RH u 15 kategorija formacija i parova, te 90-ak polaznika škole akrobatskog rock’n’roll-a.

Cjelodnevni rock’n’roll spektakl počeo je ujutro u 11:30, a završio oko 20:00 sati. Upravo je kriška publika svojim gromoglasnim navijanjem i pozitivnom atmosferom još jednom pokazala zašto je natjecanje u akrobatskom rock’n’roll u Križu uvijek rado posjećeno od strane svih hrvatskih plesača i klubova.

Odmah nakon natjecanja uslijedile su pohvale organizatorima, kako od strane samih plesača i trenera, tako i od strane nacionalnog saveza i klubova sudionika.

Ovakvu razinu organizacije i niz pozitivnih komentara ističu organizatori, ostvarili su  uz podršku pokrovitelja Općine Križ i Općine Velika Ludine te podršku Osnovne škole „Milke Trnine“ i vjernih sponzora i donatora.

Službeni rezultati natjecanja nalaze se na stranici HRRS-a – https://www.hrrs-crra.hr/rezultati-detaljno/?id=116.