Plan preventivne jesenske deratizacije

Na temelju Ugovora o sustavnoj preventivnoj deratizaciji na području Općine Križ za 2020. godinu, a u cilju provođenja preventivno sanitarnih mjera zaštite ljudi, privrednih dobara i objekata, u narednom periodu tvrtka Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma provesti će deratizaciju na području Općine Križ i to sukladno planu u prilogu.

PLAN DERATIZACIJE NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

19. studeni 2020. OBEDIŠĆE, OKEŠINEC I VEZIŠĆE
20. studeni 2020. RAZLJEV, REČICA KRIŠKA I KONŠČANI
21. studeni 2020. NOVOSELEC
23. studeni 2020. VELIKA I MALA HRASTILNICA, JOHOVEC, ŠIRINEC I BUNJANI
24. studeni 2020. ŠUŠNJARI, GORNJI I DONJI PRNJAROVEC
25. studeni 2020. KRIŽ

Deratizacija će svakog navedenog dana započeti u 9,00 sati, a u slučaju lošeg vremena (oborine) prenosi se na slijedeći naredni dan bez padavina.

Kontakt osoba i voditelj poslova deratizacije Denis Hrabal, mob: 099/2533-004

Plan preventivne jesenske deratizacije

Općina Križ uspješno je implementirala projekt WiFi4EU

Više od 25 tisuća Eura ostvareno je za projekt ugradnje Wi-Fi pristupnih točaka. Ukupno je ugrađeno 16 pristupnih točaka na 12 lokacija u Općini.

Kroz EU program WiFi4EU ostvarena je potpora u iznosu 15 tisuća Eura, a pristupne točke ugrađene su na sljedećim lokacijama: Društveni dom Johovec, Društveni dom Konščani, Društveni dom Mala Hrastilnica, Društveni dom Novoselec, Sportski park Obedišće i Društveni dom Okešinec. Postavljene su unutarnje i vanjske pristupne točke koje omogućavaju besplatan pristup internetu.

Internetu mogu pristupiti svi koji se nalaze unutar područja pokrivenosti te vas pozivamo da testirate besplatan bežični Internet na način da svojim mobilnim uređajima, tabletom ili prijenosnim računalom, prilikom odabira dostupnih WIFI mreža, odaberete WiFi4EU, zatim kliknite u kvadratić „Pristajem na Uvjeti korištenja interneta “ te kliknite na Pristup i uživajte u besplatnom Internetu prilikom posjeta navedenim lokacijama u Općini Križ.

Ovih su dana na području Općine Križ puštene u rad i bežične (WiFi) pristupne točke koje će mještanima i posjetiteljima naše Općine omogućiti besplatan pristup internetu. Postavljanje WiFi pristupnih točaka sufinancirano je sredstvima Zagrebačke županije u iznosu od 79.875,00 kn kroz Javni poziv „WiFi 4 Smart Green Ring“. Postavljanjem navedene mreže stvoren je temelj za otvorenu komunikaciju i bolju povezanost Zagrebačke županije uz implementaciju naprednih komunikacijskih tehnologija te besplatan pristup internetu za sve mještane i posjetitelje, kao i viši životni standard i kvalitetnija usluga. Realizacijom projekta nabavila se oprema za instaliranje 10 pristupnih točaka WIFI (bežičnih pristupnih točaka) na 6 lokacija: Dom kulture Josip Badalić u Križu, Park i  autobusna stanica u Križu, Dom kulture Milka Trnina Vezišće, Društveni dom u Obedišću te Sportski park u Križu.