Obavijest građanima o zatvaranju lokalne ceste Velika Hrastilnica – Križ

Obavještavaju se građani da će 12.04.2017. godine, od 8 do 17 sati biti zatvorena za promet lokalna cesta Velika Hrastilnica – Križ. Promet će se odvijati zamjenskim pravcem Poduzetnička cesta-Širinec-Moslavačka Ulica i obrnuto. Razlog zatvaranja spomenute ceste je nastavak radova na sanaciji željezničko-cestovnog prijelaza pruge M103 Novska –Dugo Selo.

Molimo građane za strpljenje tijekom spomenutih radova.

Odobreno sufinanciranje radova uređenja Školske ulice u Novoselcu

Na svečanom potpisivanju ugovora o sufinanciranju projekata po Programu podrške regionalnom razvoju u Vinkovcima, jučer je 10. travnja 2017. godine, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić potpisao je ugovor o sufinanciranju obnove Školske ulice u Novoselcu s Ministricom regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijelom Žalac.

Općina Križ za projekt obnove nerazvrstane ceste, odnosno Školske ulice u Novoselcu u dužini od 400 m od Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, dobila je 150.000,00 kn. Dio je to sredstava potreban za realizaciju spomenutog projekta vrijednog ukupno 230.000,00 kn, a čija je svrha poboljšanje kvalitete života stanovnika naselja Novoselec, odnosno Školske ulice, podizanje razine komunalnih usluga i standarda te veća sigurnost svih sudionika u prometu, posebno djece, zbog blizine područnog odjeljenja Osnovne škole Milke Trnine Križ. U narednom periodu slijedi postupak odabira izvođača radova te sami radovi.

Program podrške regionalnom razvoju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, koncipiran je kao odgovor na razvojne prioritete lokalne i područne razine i predstavlja podršku gospodarskoj i socijalnoj revitalizaciji slabije razvijenih područja te jačanju socijalne kohezije i održivog razvoja. Ovim godišnjim programom Ministarstvo podržava razvoj lokalne zajednice u smislu poboljšanja dostupnosti lokalne infrastrukture, prvenstveno izgradnje, obnove i rekonstrukcije objekata socijalne, komunalne i gospodarske infrastrukture na lokalnoj razini.

Stalaže za igračke u Knjižnici i Dječjem vrtiću Križ

Komunalno društvo Ivakop sudjelovalo je s projektom Burza igračaka na 4. Festivalu igračaka koji se 8. i 9. travnja održao u Ivanić – Gradu. Ove godine suradnja je ostvarena s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić – Grad. Igračke koje nisu zamijenjene tijekom Festivala donirane su GDCK-u čiji djelatnici će ih raspodjeliti korisnicima u potrebi te ih time razveseliti pred nadolazeće blagdane.

Na samom Festivalu bile su predstavljene i drvene stalaže za zamjenu koje su od danas postavljene na lokacijama gdje će se moći vršiti zamjena igračaka i igara. U Ivanić – Gradu stalaža je postavljena u Gradskoj knjižnici, u Općini Kloštar Ivanić u Dječjem vrtiću Proljeće, a u Općini Križ na dvije lokacije – u Općinskoj knjižnici te Dječjem vrtiću Križ. Namjera kod izrade stalaža i postave na frekventna mjesta bila je na zanimljiv način potaknuti djecu, a time i roditelje, da počnu prakticirati zamjenu igračaka i igara koje više ne koriste.

Projektom “Zamijeni za igru” promiče se ponovna upotreba predmeta, ne samo igračaka, koji se više ne koriste kroz zamjenu ili pronalaženje nove vrijednosne upotrebe u skladu s načelima kružne ekonomije.

Na Festivalu igračaka predstavljane drvene stalaže za zamjenu igračaka