Na svečanom potpisivanju ugovora o sufinanciranju projekata po Programu podrške regionalnom razvoju u Vinkovcima, jučer je 10. travnja 2017. godine, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić potpisao je ugovor o sufinanciranju obnove Školske ulice u Novoselcu s Ministricom regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijelom Žalac.

Općina Križ za projekt obnove nerazvrstane ceste, odnosno Školske ulice u Novoselcu u dužini od 400 m od Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, dobila je 150.000,00 kn. Dio je to sredstava potreban za realizaciju spomenutog projekta vrijednog ukupno 230.000,00 kn, a čija je svrha poboljšanje kvalitete života stanovnika naselja Novoselec, odnosno Školske ulice, podizanje razine komunalnih usluga i standarda te veća sigurnost svih sudionika u prometu, posebno djece, zbog blizine područnog odjeljenja Osnovne škole Milke Trnine Križ. U narednom periodu slijedi postupak odabira izvođača radova te sami radovi.

Program podrške regionalnom razvoju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, koncipiran je kao odgovor na razvojne prioritete lokalne i područne razine i predstavlja podršku gospodarskoj i socijalnoj revitalizaciji slabije razvijenih područja te jačanju socijalne kohezije i održivog razvoja. Ovim godišnjim programom Ministarstvo podržava razvoj lokalne zajednice u smislu poboljšanja dostupnosti lokalne infrastrukture, prvenstveno izgradnje, obnove i rekonstrukcije objekata socijalne, komunalne i gospodarske infrastrukture na lokalnoj razini.