DAN OPĆINE KRIŽ 2015 353Najveća i najsveobuhvatnija manifestacija Općine Križ je svakako obilježavanje Dana Općine Križ 14. rujna. Protekle godine zabavni dio događanja u koje je bio uključen veliki broj udruga s područja Općine Križ, održan je zadnji vikend u kolovozu, što se pokazalo učinkovito budući je to vrijeme kada još uvijek nema škole, većina se stanovnika Općine Križ vratila s godišnjih odmora, a važna je i činjenica da se ne preklapamo sa sličnim manifestacijama u okolici.

I ove godine Općina Križ planira zabavni dio događanja održati krajem kolovoza, točnije, od petka 26. do nedjelje 28. kolovoza 2016. godine. Prilika je to da sve zainteresirane udruge, kao i svake godine sudjeluju u programu i upravo u vrijeme kada Križ posjećuje najveći broj ljudi, predstave svoj trud i rad.