Općina Križ jedna je od 17 županija, gradova i općina koje su u ovoj godini osigurale sredstva za sufinanciranje projekta rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom Ministarstva branitelja. Za projekt izgradnje pristupne rampe za invalide kod Doma kulture Josip Badalić u Križu, Ostvarila je sredstva u visini 22.840,49 kuna.

Ovih dana započeli su radovi na izgradnji pristupne rampe za invalide koja će zasigurno olakšati kretanje svim nepokretnim i slabo pokretnim osobama u korištenju svakodnevnih usluga poslovne banke, knjižnice ili kulturnih sadržaja smještenih unutar zgrade Doma kulture Josip Badalić u Križu.

Radovi bi trebali trajati oko tri tjedna te se u tom periodu mole građani za strpljenje tijekom provedbe istih.