Nakon što je uređeno pročelje, izvedena rampa za invalide, postavljeni novi oglasni prostori ispred Doma kulture Josip Badalić, započelo je i uređenje sanitarnih čvorova koji će biti prilagođeni za osobe s invaliditetom.

U cilju daljnjeg olakšavanja svakodnevnih aktivnosti i poboljšanja kvalitete života osobama s invaliditetom, Općina Križ i ove se godine prijavila na natječaj Ministarstva branitelja koje je odobrilo oko 27.000,00 kn za financiranje prilagodbe (bočnog) ulaza izgradnjom pristupne rampe,  prilagodbe sanitarnog čvora osobama s invaliditetom i postavljanje taktilne crte vođenja u Domu kulture Josip Badalić. To je od prilike 50% ukupne investicije, a ostatak će se sredstava osigurati iz Proračuna Općine Križ. Radovi su u tijeku te molimo sve korisnike  Doma kulture za strpljenje tijekom navedenih radova.

Ugodno je i iznenadila vijest da je nedavno Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, potpisao ugovor s Županom Zagrebačke županije Stjepanom Kožićem koji će omogućiti daljnje poboljšanje kulturnih usluga koje se pružaju u Domu kulture Josip Badalić. Naime Zagrebačka je županija temeljem raspisanog natječaja, Općini Križ odobrila 40.000,00 kuna bespovratnih financijskih sredstava za poticanje razvoja javne turističke infrastrukture u Zagrebačkoj županiji za 2016. godinu, a zahvaljujući kojima u siječnju 2017. godine u kino sali Doma kulture Josip Badalić, kreću radovi na ugradnji novog razglasa, tapeciranja ostataka stolica te ugradnji projektora i poboljšanju rasvjete.