IMG_6382Po prvi puta u Hrvatskoj organiziran je jedinstveni sportsko- glazbeni događaj „X-GEMS“ Motocross party i to 29. kolovoza 2015. godine  na motocross stazi Dundin brijeg u Šušnjarima. „X-GEMS“ Motocross Party svojim je aktivnostima obuhvatio atraktivne sportske nastupe uz noćni audiovizualni program. Ideja projekta je nastala u suradnji dviju naizgled nespojivih udruga: MCK „Popovača Tim“ i Kreativne udruge mladih „Klik od prve“ iz Popovače, na čelu s vozačem Igorom Ermakora te uz potporu Općine Križ, a sve u sklopu programa obilježavanja Dana Općine Križ.

Motocross party X-GEMS je u svojim aktivnostima obuhvatio atraktivne sportske moto nastupe u dnevnom dijelu programa te vizualno-glazbeni sadržaj u večernjem dijelu koji su predstavili iznimno bogatstvo, širinu i kreativnost projekta. Event je započeo atraktivnim sportskim nastupima na motocross stazi gdje su brojni posjetitelji upoznali vozače motocrossa te se osobno uvjerili u njihovu iznimnu snagu i motivaciju koja je potrebna da bi se bavilo tim sportom. Iz prvih redova gledatelji su uživali u Motocross vožnjama u profesionalnim i amaterskim kategorijama, nakon čega je uslijedilo još atraktivnije „head 2 head“ natjecanje vozača s nagradnim fondom. Nakon sportskog dijela zajedničko druženje se nastavilo uz bogati audio-vizualni program glazbenih nastupa mladih DJ-a u usponu i vizualnim performansom.

Cilj suradnje i projekta X-GEMS je promicanje i razvitak motocross scene u Hrvatskoj, a i ubuduće ostalih ekstremnih sportova te upoznavanje širih slojeva društva sa sportskim i kreativnim izražajima mladih u okviru sporta, glazbe te vizualnih medija. Na prvom „X-GEMS“ projektu sudjelovalo je 16 vozača, na čelu sa Igorom Ermakora, Markom Leljakom i Renatom Sokolovićem, koji su opravdali svoj dolazak svojim atraktivnim nastupima. Njih su u stopu pratili brojni mladi vozači, oduševljeni ovom inicijativom, čime je osnovni cilj projekta ostvaren. Organizatori su sigurni da će dogodine još više vozača prepoznati ovu, nekima neobičnu, inicijativu u svrhu promocije i razvoja motocross scene i ekstremnih sportova u Hrvatskoj.

IMG_6392 IMG_6382 IMG_6220 IMG_6221 IMG_6219 IMG_6292 IMG_6314 IMG_6339 IMG_6330 IMG_6390 IMG_6394 IMG_6395 IMG_6407 IMG_6409 IMG_6441 IMG_6493 IMG_6495 IMG_6523 IMG_6570 X-GEMS Visual