Uskrsna izložba 058Udruga Riznica Moslavine u suradnji s udrugom Ženske ruke predstavili su svojim sumještanima izložbu Uskrs u Križu, u petak 18.03.2016. godine u 18 sati u Galeriji Križ, koju je otvorio i prisutne pozdravio zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ, Mladen Rogić, zajedno sa predsjednikom Općinskog vijeća Općine Križ Đurom Paherom.

Posjetitelji izložbe oduševljeno su razgledali izložbu pisanica koje su gravirane i pretvorene u prava mala unikatna umjetnička djela, a također i jestive pisanice, pisanice ukrašene raznim tehnikama i cijelu družinu zečjih i kokošjih obitelji na radost najmlađih. Dopredsjednica udruge Riznica Moslavine, Suzana Juričić pozvala je sve zainteresirane da se priključe radu udruge i postanu njezini članovi.

Predsjednica udruge Ženske ruke, Ivka Crnogaj,  još je jednom pozvala sve na suradnju tako da sakupe tekstilne predmete koji više nisu u upotrebi i da ih donesu u prostorije udruge ( Dom kulture Josip Badalić na katu lijevo) svakog utorka od 18 do 20 sati. Članice udruge ponovno će oplemeniti i obraditi tekstil dajući mu novu funkciju i novu vrijednost što se moglo vidjeti i na izložbi.

HRT – SNIMKA PRILOGA O USKRSNOJ IZLOŽBI U KRIŽU

Uskrsna izložba 001 Uskrsna izložba 005 Uskrsna izložba 006 Uskrsna izložba 008 Uskrsna izložba 012 Uskrsna izložba 022 Uskrsna izložba 028 Uskrsna izložba 010