profiliranje kolnih jaraka 004U sklopu radova održavanja nerazvrstanih cesta na području Općine Križ u tijeku je profiliranje cestovnih jaraka u Staklenoj ulici u Bunjanima i odvojku prema  naselju Šušnjari.

Navedeni radovi izvode se na način da se postojeći odvodni jarci uz cestu odmuljuju i visinski korigiraju prema nagibu terena i prema postojećim cijevnim propustima ceste, te se prema potrebi vrši prekop kolnh ulaza obzirom da investitori/vlasnici parcela, pri izradi priključka (pristupa) parcele na javnu prometnu površinu, nisu adekvatno (visinski gledano) izvršili priključenje na istu, te su cijevi u pojedinim slučajevima potpuno neprohodne i zamuljene što kod kišnih perioda dovodi do plavljenja ceste.

Također se u tijeku navedenih radova planira i izmuljenje postojećih cijevnih propusta, odnosno izmjena istih ukoliko je nemoguće izmuljenje.

Planirani radovi bi trebali trajati oko 6 radnih dana, stoga se u tom periodu mole stanovnici spomenutog dijela Općine Križ na razumijevanje zbog otežanog prometovanja do završetka radova.

profiliranje kolnih jaraka 001 profiliranje kolnih jaraka 008 profiliranje kolnih jaraka 010 profiliranje kolnih jaraka 005