Općinsko vijeće Općine Križ na prijedlog Općinskog načelnika Marka Magdića, na 33. sjednici Općinskog vijeća održanoj dana 12.12.2016. godine donijelo je Odluku o dodjeli stipendija učenicima i studentima s područja Općine Križ za školsku/akademsku godinu 2016./2017. Svečano su potpisani ugovori o stipendiranju danas 22.12.2016. godine u 11,00 sati u Vijećnici Općine Križ gdje je Općinski načelnik Marko Magdić stipendistima zaželio uspješno školovanje i puno sreće u životu i radu. Među stipendistima je i 5 studenata V. godine studija, što svjedoči o uspješnosti naših studenata odabranih od mnogih koji su podnijeli zahtjeve.

Po provedenom postupku utvrđenom Pravilnikom o stipendiranju učenika i studenata s područja Općine Križ, školske/akademske godine 2016./2017., ukupno je dodijeljeno 21 stipendija i to učenicima srednjih škola u iznosu od 500,00 kuna mjesečno, te 11 stipendija studentima u iznosu od 1.000,00 kuna mjesečno, od kojih je jedna Stipendija Milka Trnina za umjetničku darovitost. Ovom Odlukom Općina Križ dokazuje da vodi brigu o onima kojima je pomoć potrebna, ali isto tako i o onima koji tu pomoć zaslužuju svojim radom i izvrsnim uspjehom u školovanju.

odluka-o-dodjeli-stipendija-ucenicima-i-studentima-za-sk-ak-godinu-2016-2017