susret-zadruga-u-os-mt-020Učenička zadruga “Jabuka” Osnovne škole Milke Trnine Križ, ovog je vikenda, od 30.09. do 02.10. 2016. godine, domaćin Učeničke zadruge “Mejaši” iz Splita. Danas su ispred Osnovne škole Milke Trnine u Križu, goste dočekali predstavnici Osnovne škole predvođeni ravnateljem Zlatkom Hasanom  te predstavnicima Općine Križ. Gostima i zadrugarima dobrodošlicu su poželjeli zamjenik župana Zagrebačke županije Rudolf Vujević i Darinka Balen, zadužena za osnovno školstvo  u Zagrebačkoj županiji. U posjet Učeničkoj zadruzi Jabuka došlo je 26 učenika i 4 učitelja Učeničke zadruge “Mejaši” iz Splita. Suradnja je to učeničkih zadruga Zagrebačke i Splitsko-dalmatinske županije u okviru projekta međužupanijske suradnje učeničkih zadruga kojeg provodi Zagrebačka županija. Zadrugari Osnovne škole Milke Trnine Križ, u svibnju ove godine bili su gosti u Osnovnoj školi Mejaši Split, pa je ovo prilika da im se uzvrati gostoprimstvo te ih se upoznamo s radom učeničke zadruge iz Križa. U sklopu raznih radionica, učenici će sudjelovati i u berbi jabuka, izradi prirodnog jabučnog soka te izradi keramičkih ukrasa. Učenici iz Splita imati će tijekom vikenda priliku upoznati se sa Općinom Križ i Zagrebačkom županijom, a biti će smješteni u obiteljima učenika Osnovne škole Milke Trnine Križ.

susret-zadruga-u-os-mt-004 susret-zadruga-u-os-mt-011 susret-zadruga-u-os-mt-029 susret-zadruga-u-os-mt-027 susret-zadruga-u-os-mt-025 susret-zadruga-u-os-mt-030