20160423_104224Članovi karate kluba KIK, sudjelovali su na prvenstvu Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije, Samobor 2016.
Izvrsna organizacija kao i prava sportska atmosfera uz pune tribine navijača, bila je izvrsna uvertira za najprestižnije natjecanje u godini. KK “KIK” nastupio je sa 8 natjecatelja u pojedinačnoj konkurenciji i s dvije ekipe.
Osvojivši titulu prvaka Hrvatske u kategoriji mlađih učenika i dvije medalje s ekipom, Mateo Čukelj svrstao se među neke od najuspješnijih natjecatelja prvenstva Hrvatske.
Ekipa mlađih učenika u sastavu Josip Dolić, Matej Gorić i Mateo Čukelj, ostvarili su izuzetan uspjeh osvajanjem 2. mjesta kao i ekipa učenika u sastavu Dominik Gecan, Matej Gorić i Mateo Čukelj koji su osvojili 3. mjesto.
Odličan nastup ostvarili su i Ida Matanić, Dorian Piljek, Filip Cvetko i Lidija Iljkić kojima je za bolji rezultat izostalo samo malo sportske sreće, jedna stepenica više da se okite nekim od odličja.
Dodajmo tome i dvije medalje koje su osvojili Mateo Gorić 1. mjesto i Matej Čukelj 2. mjesto te Filip Cvetko plasman od 4-6 mjesta na prvenstvu Hrvatske u borbama prije mjesec dana te još jedan veliki međunarodni uspjeh Luke Koščevića osvojenim 3. mjestom kao član reprenzetacije Hrvatske na “Igrama Mladih” u Turskom gradu Konji.