Kazališnom predstavom, monodramom,  Mala poduzetnica u velikoj blokadi, u petak 17. veljače 2017. godine u kino sali Doma kulture Josip Badalić u 19 sati, započinje kazališna sezona  u Općini Križ.

Ulaznice po cijeni od 25 kuna moći će se kupiti od 13.02.2017. godine u Knjižnici i čitaonici Križ i na dan predstave u Domu kulture Josip Badalić u Križu.

Tekst i režiju ove komedije potpisuje Romana Rožić uz glumačku izvedbu Ane Katulić, a predstavu prati  i autorska glazba Martine Krovinović i Bojana Tošića.
Riječ je o nezavisnoj produkciji u suradnji s Obrtom za izvođačku umjetnost “Moguti” vl. Sandre Toplek Ban. Predstava je dobila nagradu za najbolji novi dramski tekst i najbolju glavnu žensku ulogu na Festivalu kazališnih amatera Zagrebačke županije koji je 16. travnja 2016. održan u Buševcu.

O predstavi: Nakon što je dugo radila na zamjenama jedna nastavnica hrvatskog jezika, umjesto da podmiti komisiju za stalno radno mjesto, odlučuje postati poduzetnica. Osnuje malu nakladničku kuću koja će izdavati uglavnom domaće, hrvatske pisce (vjerujući da će na taj način pomagati hrvatsku kulturu i književnost, razvijati identitet). Usprkos početnom elanu i uspješnosti, od države počinju dolaziti drugačiji signali, represija, prisilne naplate, ovrhe, blokade…